Visual Concepts a 2K Games podrobně popsaly některé z klíčových herních změn, které nadcházející basketbalový simulátor přinese.

Od jeho oznámení před necelým měsícem jsme neviděli mnoho z NBA 2K23, přičemž Visual Concepts a 2K před několika dny ukázaly první krátké pohledy na hru. Nyní, s blížícím se uvedením basketbalového simulátoru, však vývojář a vydavatel odhalili podrobnosti o některých z největších herních vylepšení, která NBA 2K23 ve vzorci série provádí.

Zajímavé je, že se zdá, že Visual Concepts si dali záležet na tom, aby zdůraznili skutečnost, že herní změny provedené letos jsou přímou reakcí na zpětnou vazbu od fanoušků a hráčů. Herní ředitel Mike Wang v tiskové zprávě uvedl: „Vážíme si zpětné vazby od komunity při rozhodování, jak uvést jednotlivé verze NBA 2K k životu, a letošní vylepšení hratelnosti odrážejí mnoho změn, po kterých naše komunita nejvíce volala. Od zaměření na to, jak mohou hráči útočit na koš, až po realističtější obranu na míči a nový systém odznaků, všechny funkce, které jsme letos do hry uvedli, vytvoří autentičtější herní zážitek, který bude bavit každého.

Co přesně tedy tato vylepšení zahrnují? No, je toho docela dost, co musíme projít. Velkým novým přírůstkem NBA 2K23 jsou atributy střelby, které určují jedinečné statistiky střelby a jejich účinnost pro každý typický výstřel ve výskoku. Hra také představuje pět nových měřičů záběrů, s 15 dalšími, které lze odemknout prostřednictvím sezónního obsahu v průběhu nadcházejícího roku.

Mezitím se NBA 2K23 také pokouší poskytnout „realističtější obranu na míči a blokování střel, stejně jako krádeže a pasy s míčem“. Konkrétně na PS5 a Xbox Series X/S se herní umělá inteligence také dočká vylepšení v manipulaci s míčem, provedení pick and roll, obranných tendencí a trenérských rozhodnutí.

Team Takeovers byly také přepracovány v NBA 2K23, přičemž celý tým nyní sdílí jeden metr a vytváří více kooperativní systém, zatímco na profesionální palubovku byla přidána nová komba gest pro nahrávky, střelbu, manipulaci s míčem a další. Mezitím je další novou funkcí Adrenaline Boosts, která se využije pokaždé, když hráč předvede hard start nebo výbušný sprint. Dostanete celkem tři zesílení a jakmile je vyčerpáte, rychlost a zrychlení hráče budou ovlivněny po zbytek držení míče.

Konečně, NBA 2K23 také představuje nový systém odznaků, pouze na PS5 a Xbox Series X/S. Hra bude obsahovat 16 odznaků ve třech úrovních, osm v první a čtyři ve zbývajících dvou, přičemž hráči musí mít vybavený minimální počet odznaků v nižších úrovních, než budou moci přejít na vyšší.

NBA 2K23 vychází 9. září pro PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno