Díky vydání knihy Grounded 2: Making The Last of Us Part 2 vyšly najevo nové podrobnosti o vnitřním fungování vývojářského studia Naughty Dog. Ve dvouhodinovém dokumentu, který ukazuje vývoj The Last of Us Part 2, se spoluautor série, kreativní ředitel a spoluprezident Naughty Dog Neil Druckmann vyjadřuje také k možnosti třetího dílu série.

Na úvod se Druckmann vyjádřil k rozhovoru, který poskytl několik měsíců po uvedení The Last of Us Part 2 na trh, kde uvedl, že nástin třetí hry je již hotov. Podle Druckmanna měl být tento příběh menšího rozsahu a měl být zaměřen na Tommyho. Zda Naughty Dog tento příběh někdy skutečně vynese na světlo světa, je ve hvězdách, ale v době, kdy byl náčrt sepsán, mělo podle Druckmanna studio jiné priority – například opravit své interní potrubí a pracovní postupy, aby potlačilo roky trvající problémy spojené s krizí.

Dělal jsem nějaký jiný rozhovor, kde se mě někdo ptal na The Last of Us, jestli budou nějaké další příběhy nebo tak něco,“ řekl. Zmínil jsem se, že jsme napsali příběh, který se odehrává po The Last of Us Part 2 a v němž vystupuje Tommy, a doufám, že se nám ho jednou podaří natočit. A titulky napříč celým odvětvím zněly: „Naughty Dog nastínil The Last of Us Part 3.“ A tak jsem se dočkal. A to je vlastně špatně. Vždycky to byl malý příběh, nikdy to nebylo jako plnohodnotný titul.

V té době jsme měli v Naughty Dog vyšší priority, opravit naše potrubí, vyřešit problémy s rovnováhou mezi pracovním a soukromým životem. Jen na základě toho, kde jsme byli, jsem tento příběh nepovažoval za prioritní, takže byl odložen. Stále věřím, že jednoho dne spatří světlo světa. Nevím, jestli to bude hra nebo seriál… TBD.

Přečti si  Call of Duty: Modern Warfare 3 dorazí tento měsíc do Game Passu

Znamená to tedy, že Naughty Dog nemá pro třetí díl The Last of Us nic v plánu? No, ne tak docela. Druckmann dále vysvětlil, že ačkoli ještě nemá v hlavě plně zformovaný příběh pro další hru série, má koncept, který by podle něj posloužil jako přirozené pokračování prvních dvou her – i když se zdá, že naznačuje, že by se studio mohlo prozatím soustředit na něco jiného, co ho „baví“.

První hra měla tak čistý koncept bezpodmínečné lásky, kterou rodič cítí ke svému dítěti,“ řekl Druckmann. „Jakmile jsme ve dvojce přistáli na myšlence honby za spravedlností za každou cenu, za spravedlností pro ty, které milujete, cítili jsme, že je tu čistý koncept a průniková linie z první hry o lásce.

Pokud se nám to už nikdy nepodaří, je to skvělá tečka na závěr. Poslední kousnutí do jablka, příběh je hotový. Skvělé na práci ve společnosti Naughty Dog je, že nemusíme. Takže je to vždycky tak, že bychom rádi další Last of Us, ale pokud jste zapálení pro něco jiného, podpoříme tuhle jinou věc. Velmi výsadní postavení. Nikdy to neberu jako samozřejmost.

Přečti si  Zaklínač 4 je "nejpokročilejší" ze současných projektů společnosti CD Projekt RED

Přemýšlel jsem o tom, jestli je tam nějaký koncept. A už léta se mi nedaří ten koncept najít – ale nedávno se to změnilo,“ pokračoval Druckmann. „Nemám příběh, ale mám ten koncept, který je pro mě stejně vzrušující jako jednička, stejně vzrušující jako dvojka, je to jeho vlastní věc, a přitom má tuhle průchozí linii pro všechny tři. Takže mám pocit, že ten příběh má pravděpodobně ještě jednu kapitolu.

Tento konkrétní rozhovor, jak bylo potvrzeno v dokumentu, byl natočen v dubnu 2023, což v kombinaci s Druckmannovými citacemi naznačuje, že The Last of Us Part 3 je ještě několik let vzdálen. Jak však společnost Naughty Dog potvrdila v prosinci, má ve vývoji více než jednu velkou hru pro jednoho hráče, což by mohlo znamenat, že ta, která není Last of Us – pravděpodobně nová IP, protože Naughty Dog tvrdí, že s Uncharted skončila – vyjde dříve než třetí díl.

Grounded 2: Making The Last of Us Part 2 byl vydán zdarma krátce po vydání The Last of Us Part 2 Remastered. Remasterované vydání kritiky oceňovaného titulu nabízí vylepšené vizuální zpracování, nový roguelike režim a další bonusy k již tak působivému hlavnímu příběhovému režimu.

The Last of Us Part 2 Remastered je k dispozici exkluzivně pro systém PS5. Další podrobnosti najdete v naší recenzi, kde jsme titulu udělili známku 10 z 10.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno