Netflix právě včera zveřejnil své výsledky za druhé čtvrtletí a zprávy nebyly úplně dobré.

Přestože růst příjmů streamovacího giganta meziročně pokračoval, ztratil také téměř milion předplatitelů. Přesto Netflix očekával ztrátu téměř dvou milionů, takže to vlastně mohlo být horší.

Čtvrtletí končící 30. červnem bylo završeno pro Netflix meziročním růstem tržeb o devět procent. Počet předplatitelů klesl o 970 000, ale Netflix již dříve předpovídal ztrátu dvou milionů. Netflix má stále 220,67 milionu předplatitelů, což představuje méně než jedno procento celkové uživatelské základny této streamovací platformy.

Přesto to není úplně ideální. Tito předplatitelé se rozhodli skončit, i když Netflix nedávno zveřejnil nové sezóny některých svých nejoblíbenějších pořadů, včetně Stranger Things a The Umbrella Academy. Nedávný průzkum BBC také poznamenal, že mladí lidé věří, že Disney+ má celkově kvalitnější programy, což vedlo mnohé ke zrušení předplatného Netflixu, aby přestáli rostoucí životní náklady.

Analytici hovořící pro CNBC očekávají, že Netflix do konce roku stále poroste o 1,8 milionu předplatitelů, což zvýšilo cenu akcií Netflixu.

Přečti si  Modern Warfare 2 DMZ mode dorazí jako free-to-play společně s Warzone 2.0

Na jiném místě ve zprávě o výdělcích Netflix zaznamenal nedávné zavedení zátahu proti sdílení hesel . Zavádění začalo v Latinské Americe a několik zemí nyní čelí dalším poplatkům za používání účtů Netflix mimo svůj domov. Tato nová zásada se zatím týká pouze televizorů, přičemž mobilní zařízení, jako jsou telefony a tablety, mají stále přístup k účtům Netflix bez ohledu na polohu.

Netflix také poznamenal, že plánuje spustit svou levnější variantu podporovanou reklamou někdy v roce 2023 a opět se to bude nejdříve týkat hrstky zemí.

Nejnovější seriál Netflixu – Resident Evil je ovšem propadák a zaznamenal vůbec nejnižší hodnocení, jaké kdy tato platforma dostala. Podle Rotten Tomatoes si svůj čas s Resident Evil užilo jen 22 procent diváků. A to i přesto, že jde o dosud možná nejvěrnější adaptaci Resident Evil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno