Balíčky FIFA 21 byly v Nizozemsku potvrzeny jako forma hazardních her. Společnosti EA hrozí pokuta až 5 milionů eur, pokud budou i nadále porušovat zákony země.

V posledních několika letech se začal výrazně zvyšovat tlak vlád proti loot boxům. EA Sports a její franšíza FIFA jsou jednou z her, která je pod drobnohledem mnoha zemí na celém světě. Belgie a Nizozemsko zakázaly loot boxy kvůli tomu, jak porušují zákony o hazardních hrách v těchto zemích. Nizozemsko nyní potvrdilo své původní rozhodnutí a bude pokutovat EA až do výše 5 milionů eur.

Loot boxy ve formě balíčků v režimu Ultimate Team jsou hlavním zdrojem příjmů společnosti EA a vzhledem k tomu, že více zemí přichází se zákazy, může nakonec dojít k tomu, že společnost bude donucena tento režim změnit.

Je zřejmé, že pokud EA bude rozdávat balíčky pouze jako formu odměny za hraní jejich hry, zbaví se tak hazardního označení. Rovněž to však znamená zvýšení obtížnosti pro hráče, kteří do režimu naskočí později, nebo nejsou až tak dobří.  EA začala v posledních dvou letech začleňovat season passy pro FUT, které by mohly tento problém do určité míry zmírnit.

Každopádně je rozhodnutí vlád velmi vítané a mohlo by to do budoucna znamenat pro tyto režimy velký krok správným směrem.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

FIFA 21 je nyní k dispozici na PC, PS4, Xbox One a Switch.

Recenze: FIFA 21 -Co je moc, to je moc!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno