Nová funkce pro Project Scarlett potvrzena Philem Spencerem z Xboxu
Domů » Hry » Novinky » Nová funkce pro Project Scarlett potvrzena Philem Spencerem z Xboxu

Nová funkce pro Project Scarlett potvrzena Philem Spencerem z Xboxu

20.11.2019
Publikoval:

Na víkendové akci X019 v Londýně výkonný ředitel společnosti Xbox  Phil Spencer uvedl, že klíčová vlastnost pro majitele Xbox One se vrátí pro Project Scarlett.

Probíhající iniciativa Xbox Play Anywhere , která umožňuje hrám zahrnout podporu napříč platformami pro multiplayer, ukládání dat a nákupy pro počítače se systémem Windows 10 a Xbox One, se rozšíří s podporou pro další Xbox.

Stávající knihovna herních titulů Play Anywhere, která se skládá převážně z first-party her od Xbox Game Studios, jako jsou Gears 5, Crackdown 3 a Forza Horizon 4 , se posouvá vpřed pro hráče, kteří se rozhodnou přejít na Project Scarlett.

Spencer říká, že hlavním cílem  projektu Scarlett je usnadnit hráčům postup vpřed, aniž by ztratili přístup ke své existující knihovně Xbox her a jejich uloženým pozicím. Celkově tak chce Microsoft usnadnit generační přechod a zjednodušit jej ve srovnání s přechodem z Xbox 360 na Xbox One.

Přečtěte si  LIMITOVANÝ BUNDLE NINTENDO SWITCH + MARIO KART 8 DELUXE U VYBRANÝCH PRODEJCŮ K ZAKOUPENÍ JIŽ DNES

“Naším cílem pro naše first-party tituly je, aby se vaše hry a vaše úspěchy efektivně pohybovaly spolu s vámi napříč generacemi.”

Šéf Xboxu také zmínil, že Microsoft doufá, že třetí strany vezmou na vědomí funkce nabízené prostřednictvím služby Play Anywhere a některé z nich přinesou do svých vlastních titulů při vydání Project Scarlett. „Myslíme si, že je dobré, že hry třetích stran umožnily hraní her více hráčům, ale jedná se tu i o vztahy s jejich partnery. I proto jsou některé hry součástí Xbox Game Pass a jiné zase ne, jde o jejich volbu.

Přečtěte si  Skvělá myš Logitech G403 za bezkonkurenční cenu

Jak vidno, Microsoft se skutečně snaží vyhnout všem chybám, které učinil s příchodem Xbox One a věří, že s novou generací bude mnohem lépe připraven a bude od startu plně konkurenceschopný. Jak tento souboj dopadne, se dozvíme na konci roku 2020.

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Launch hry PS5 budou jen pro novou generaci konzolí

V nejnovějším podcastu Kotaku Splitscreen se novinář Jason Schreier rozhovořil o nové generaci konzolí a hrách,...