Už je to nějakou dobu, co jsme slyšeli něco nového o rebootu série Fable, který byl poprvé oznámen již v roce 2020.

Microsoft sice trvá na tom, že vývoj jde dobře, ale pokud by skutečně probíhal normálním tempem, pravděpodobně bychom již ze hry něco viděli. Co by tedy mohlo hru brzdit?

Podle zasvěceného pracovníka Microsoftu Jeze Cordena, je jeden z problémů, kterým Fable čelil, naléhání Microsoftu, aby jejich hry byly vyvíjeny pomocí vlastních enginů, spíše než využívání třetích stran, jako Unreal Engine 5. Nový Fable vyrábí společnost Playground Games, pravděpodobně s jejich enginem ForzaTech, který je skvělý pro závodní hry v otevřeném světě, ale nemusí být tak vhodný pro RPG. Tvrdošíjné lpění na zastaralých nebo nevhodných enginech bylo problémem u jiných her a to nejen od Microsoftu, zejména Halo Infinite nebo vzpomeňme na Mass Effect Andromeda od BioWare a EA.

Přečti si  Hra Call of Duty: Black Ops 6 byla oficiálně oznámena

Jako všechny nepotvrzené informace je třeba i tuto brát s jistou rezervou. Ponecháme-li stranou potenciální problémy, nové Fable může být stále dobře udělané. Minulý měsíc šéf Xbox Game Studios Matt Booty řekl, že projekt překonal počáteční problémy a jeho vlastní skepticismus …

„Přál bych si, abych mohl sdílet a něco ukázat, protože některé z věcí, které jsem viděl, jsou tak povzbuzující. Někdy existuje nebezpečí, že nechcete, aby RPG tým vytvořil závodní hru nebo naopak. Nechcete, aby tým stojící za střílečkami vytvořil dětskou stavebnici. Můžete se tam totiž snadno dostat do problémů. Ale [Playground má] skvělou technologickou základnu, mají vášeň pro IP a právě prokázali svůj závazek k řemeslu a kvalitě. […] Během některých prvních recenzí jsem sdílel trochu skepticismu, že, podívejte, mám pocit, že se tady tak trochu plácáme, ale od té doby se to velmi změnilo. Jsem nadšený a těším se, až to všichni uvidí.“

Talentovaný tým z Eidos Montreal nyní také údajně pomáhá s Fable, takže doufejme, že to pomůže překonat jakékoli technické neduhy, se kterým se potýkají.

Přečti si  RECENZE: Senua’s Saga: Hellblade 2 - Dokonalá emoční jízda

Fable je nyní ve vývoji pro PC a Xbox Series X/S. Okno vydání ještě nebylo odhaleno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno