Od oznámení PlayStation 5 se objevilo mnoho spekulací i faktů přímo ze Sony. Jednou z věcí, které od oznámení víme je, že konzole vyjde na konci roku 2020, ale nyní se objevily nové informace, které hráčům poskytují přesnější datum vydání.

PlayStation 5 je další generací jedné z nejúspěšnějších konzolových sérií všech dob. Sony prodalo více než 100 milionů kusů PS, a to díky kvalitním exkluzivitám a hardwaru. A fanoušci od nové generace očekávají minimálně stejný přístup. A jak se zdá, tak by to mohli zjistit již v listopadu příštího roku.

Datum vydání PS5 v Severní Americe je stanoveno na 20. listopadu 2020. Zatímco ostatní regiony by mohly mít odlišná data vydání kvůli obchodním strategiím a samotnému trhu, který s tím souvisí. Je zajímavé, že tento tweet také odhaluje cenu PS5, která je v souladu s dřívějšími odhady a to na 499 $. To je vcelku přiměřená cena, která je stejná jako v případě vydání PS3.

Přečti si  Animovaný trailer k Watch Dogs: Legion představuje Minino příběhové pozadí

https://twitter.com/PSErebus/status/1196654395070582784

PS4 bylo sice o 100 dolarů levnější, ale říkalo se, že Sony má na každé konzoli minimální zisk, ba dokonce něco málo prodělává a dohání zisky jinde. V současné době se spekuluje o řadě nových funkcí, které by PS5 mohlo mít a které by mohli ospravedlnit o něco vyšší cenu oproti PS4.

Stále visí ve vzduchu také možnost, že by společnost Sony vydala rovnou dvě verze konzole a to jak klasickou PS5, tak i silnější variantu PS5 Pro, ovšem to patří také mezi spekulace a na oficiální oznámení si budeme muset počkat do příštího roku.

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno