Patent, který si nechala společnost Sony Interactive Entertainment potvrdit, nám prozrazuje, jak s největší pravděpodobností bude vypadat nový gamepad pro konzoli PlayStation 5.

Na první pohled se může zdát, že se nový gamepad od toho starého bude lišit jen minimálně, ale opak je pravdou. Nový ovladač s sebou přinese spoustu změn, a to nejen designových. Za zmínku jistě stojí menší analogové páčky, větší triggery, USB-C port a absence Light Baru.

Minulý měsíc se prototyp gamepadu pro PS5 dostal do rukou redaktorů z Wired. Jejich tehdejší popis se přesně shoduje s nákresy, které dnes zveřejnil japonsky patentový úřad. Adaptivní triggery (L2/R2) by měly hráčům zprostředkovat odlišné pocity při různých herních situacích. Už díky samotnému gamepadu by tak hráči měli rozeznat zda s vozem jedou po silnici nebo po hlíně, nebo zda střílí ze samopalu či luku.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Jak bude Sony řešit absenci Light Baru, který byl důležitý pro hraní některých VR titulů jako například Astrobot je otázkou. Pravděpodobně však zde dojde na uplatnění nového USB portu. Hráči, kteří PSVR nemají, se tak mohou těšit na delší výdrž baterie.

PlayStation 5 se chystá na trh ke konci roku 2020.

2 KOMENTÁŘE

  1. Jenomže tenhle patent neukazuje jak bude vypadat gamepad, ale jde jen o umístění mikrofonu- chce si to více ověřit informace…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno