Vážený japonský hardware leaker zveřejnil informace týkající se GPU PlayStation 5, které je třeba brát s určitou rezervou.

Únik ukazuje kódové označení čipu GPU „Oberon“, který má běžet na třech různých taktech. První dvě frekvence mají údajně korelovat s PS4 a PS4 Pro, třetí takt má bát nastaven na téměř dvojnásobek rychlosti oproti dřívějším konzolím a považuje se za nativní GPU PS5.

Podle úniku je nativní takt GPU Oberonu 2000 GHz, což znamená, že využívá plný potenciál GPU. 2 GHz, pro srovnání jedná se o vyšší takt, než který mají karty Nvidia, které stojí mnohem více než 500 dolarů. Pro srovnání s konzolemi současné generace by rychlost 2 GHz údajně odpovídala více než 14 teraflopům výpočetního výkonu, což je více než kombinace 4 teraflopů PS4 Pro a  Xbox One X.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Na základě těchto čísel, pokud PS4 Pro s rozlišením 4K dosahuje 30 snímků za sekundu, by PS5 mohla hypoteticky získat více než 60 fps spuštěním téže hry, což je neuvěřitelný krok vpřed zvážíme-li, že PS4 Pro je mezigenerační konzole.

Pro jistotu opakujeme, že nic z výše uvedeného nebylo zatím oficiálně potvrzeno a leaker neposkytl žádný zdroj informací. Na druhou stranu se tento únik příliš neliší od dříve uveřejněných informací o hardwaru PS5.

PlayStation 5 je nyní ve vývoji a jeho uvedení na trh se očekává v druhé polovině roku 2020.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno