Nový únik informuje o grafickém výkonu PlayStation 5
Domů » Hardware » Nový únik informuje o grafickém výkonu PlayStation 5

Nový únik informuje o grafickém výkonu PlayStation 5

Vážený japonský hardware leaker zveřejnil informace týkající se GPU PlayStation 5, které je třeba brát s určitou rezervou.

Únik ukazuje kódové označení čipu GPU „Oberon“, který má běžet na třech různých taktech. První dvě frekvence mají údajně korelovat s PS4 a PS4 Pro, třetí takt má bát nastaven na téměř dvojnásobek rychlosti oproti dřívějším konzolím a považuje se za nativní GPU PS5.

Podle úniku je nativní takt GPU Oberonu 2000 GHz, což znamená, že využívá plný potenciál GPU. 2 GHz, pro srovnání jedná se o vyšší takt, než který mají karty Nvidia, které stojí mnohem více než 500 dolarů. Pro srovnání s konzolemi současné generace by rychlost 2 GHz údajně odpovídala více než 14 teraflopům výpočetního výkonu, což je více než kombinace 4 teraflopů PS4 Pro a  Xbox One X.

Přečtěte si  Nioh 2 nebude mít ani tentokrát s hráči žádné slitování, demo dokončilo na TGS pouze 5% z nich

Na základě těchto čísel, pokud PS4 Pro s rozlišením 4K dosahuje 30 snímků za sekundu, by PS5 mohla hypoteticky získat více než 60 fps spuštěním téže hry, což je neuvěřitelný krok vpřed zvážíme-li, že PS4 Pro je mezigenerační konzole.

Pro jistotu opakujeme, že nic z výše uvedeného nebylo zatím oficiálně potvrzeno a leaker neposkytl žádný zdroj informací. Na druhou stranu se tento únik příliš neliší od dříve uveřejněných informací o hardwaru PS5.

PlayStation 5 je nyní ve vývoji a jeho uvedení na trh se očekává v druhé polovině roku 2020.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

6 komentářů
  1. Profilový obrázek
    • Adam Jacik
  2. Profilový obrázek
  3. Profilový obrázek
  4. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Recenze: HyperX Alloy FPS RGB + Pulsefire FPS Pro – Zamířit, pal!

Společnost Kingston se svou značkou HyperX, která se zaměřuje především...