Partneři NVIDIA GALAX & Gainward vydali BIOS pro grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070, RTX 3060 Ti, které podporují funkci Resizable BAR, který vede k navýšení výkonu.

RTX 3060 je zatím jedinou grafickou kartou řady GeForce RTX 30, která podporovala Resizable BAR, ale NVIDIA AIB nyní uvolňují podporu BIOSu pro ostatní karty.

Partneři NVIDIA začínají zavádět vBIOS pro grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070, RTX 3060 Ti na podporu měnitelného panelu

Gainward i GALAX jsou prvními partnery NVIDIA, kteří vydali příslušné vBIOS pro své grafické karty RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070 a RTX 3060 Ti. Zatímco NVIDIA GeForce RTX 3060 přichází s podporou Resizable BAR ihned po vybalení, uživatelé, kteří používají zbytek grafických karet GeForce RTX 30, musí vBIOS své karty aktualizovat ručně, aby tuto funkci povolili. Aktualizace vBIOS na grafické kartě není složitá, ale je jistě riskantní. 

Riskantní je to zejména z toho pohledu, že většina grafických karet nepřichází na rozdíl od základních desek s designem dual-BIOS. Pokud během procesu omylem ztratíte energii nebo se váš počítač z nějakého důvodu zasekne, můžete své grafické kartě dát sbohem. Instalace systému BIOS na nepodporovanou grafickou kartu se také nedoporučuje. S příslušným systémem BIOS by měly být aktualizovány pouze ty modely, které jsou uvedeny jako podporované.

Přečti si  WWE 2K22 Teaser Trailer slibuje "úplně jiný zážitek"

Uživatel cooldogman16 na subredditu NVIDIA uvádí, že NVIDIA a zbytek AIB vydá příslušný vBIOS pro Founders Edition a různé vlastní modely do konce března nebo nadcházejícího úterý. EVGA uvedla, že v úterý vydá BIOS pro grafické karty řady GeForce RTX 30, jak je uvedeno v tweetu:

Soubor vBIOS je dodáván zabalený v nástroji Firmware Updater vytvořeném v systému DOS, který kontroluje, zda je pro vaši grafickou kartu řady NVIDIA GeForce RTX 30 potřeba aktualizace firmwaru, a poskytuje vám možnost tuto aktualizaci použít. Opět se zobrazí varování, že ztráta energie bude mít za následek poškození grafické karty.

Přečti si  Ředitel Days Gone komentuje informace o pokračování: „Nikdy nikomu nic neříkej“

Další Redditor, který se jmenuje El-Maximo-Bango , aktualizoval svou grafickou kartu GALAX GeForce RTX 3090 SG a zveřejnil snímek obrazovky, který ukazuje, že firmware NVIDIA GPU BIOS byl skutečně aktualizován a nyní podporuje Resizable-BAR.

Systém BIOS naleznete v níže uvedených odkazech ke stažení. Znovu je používejte na své vlastní riziko a ujistěte se, že používáte správnou verzi grafické karty, která je uvedena na panelu podpory.

Provedeným testováním bylo zjištěno, že grafické karty dosahují navýšení výkonu o 4-11% , čehož se často nedosáhlo ani silným přetaktováním. To je vítaný výsledek, ovšem výkon se projeví jen u her, které mají podporou Resizable-BAR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno