Nová Nvidia GeForce RTX 4090 Ti možná nevyjde, protože se uvádí, že se výkonné GPU zahřeje natolik, že roztaví sebe i zdroje napájení.
Během vlastního testování NVIDIA výrobce GPU údajně zjistil, že jeho nejvýkonnější GPU Lovelace se ve skutečnosti samo roztaví a během toho zničí zdroje napájení počítače. Obavy o výkon GPU potenciálně vedly NVIDII k tomu, že jej neuvolnila na trh.
Zpráva přichází, když ceny předchozí generace GPU NVIDIA RTX 3090 začaly klesat. Navzdory realistickým cenám mnoho počítačových hráčů toužilo vyzkoušet novou generaci GPU RTX, která se může pochlubit téměř 50procentním nárůstem výkonu oproti předchozí generaci.
Zdroj blízký YouTuberovi Moore’s Law is Dead uvedl, že NVIDIA RTX 4090 Ti je zatím prostě příliš výkonný. Zdroj také uvedl, že RTX 4090 Ti se v dohledné době nedostane na trh. Výkonný GPU údajně vypínal jističe, tavil napájecí zdroje a někdy se tavilo i samotné GPU. Navzdory těmto chybám hardwaru má zelený tým NVIDIA stále čas vyřešit problém a určit způsob, jak vytvořit funkční RTX 4090 Ti.
Funkce RTX se staly populární mezi hráči počítačových her, zejména proto, že vylepšení RTX zlepšují hratelnost a grafiku. Několik titulů bylo aktualizováno tak, aby zahrnovaly software NVIDIA DLSS, který zvyšuje herní výkon pomocí umělé inteligence a umožňuje hráčům hrát tituly ve vysokém grafickém nastavení bez obětování snímkové frekvence. O hráčích na PC je známo, že mají zálibu v posouvání hranic herního výkonu a RTX 4090 Ti by byla oblíbenou volbou mezi těmi, kteří lační po špičkové 4K hře a živém vysílání.
Je jisté, že NVIDIA chtěla redefinovat výkon GPU pomocí RTX 4090 Ti, ale pokud jsou tyto zprávy pravdivé, hráči možná budou muset počkat, než uvidíme, že technologie funguje bezpečným a použitelným způsobem.



















