Ukázalo se, že Elden Ring bude jednou z méně trestajících her FromSoftware, s důrazem na strategii a svobodu volby nad skillem.

V  rozhovoru pro Famitsu řekl režisér hry Hidetaka Miyazaki něco více k obtížnosti hry a porovnal ji s některými brutálnějšími tituly studia jako Sekiro: Shadows Die Twice a Bloodborne. Miyazaki vysvětluje, že věří, že obtížnost Elden Ring je blíže Dark Souls 3 díky systému levelů a zaměření na volbu hráče.

Pokud jde o volby hráče, je pravděpodobné, že má na mysli otevřený svět hry, který umožní hráči vydat se na bosse v pořadí, které si sami zvolí. Zjevně také můžete některé bosse přeskočit, pokud se ukáží jako příliš nároční. Miyazaki v rozhovoru tvrdí, že nechtěl, aby hráč měl pocit, že mu šéf brání v postupu ve hrou.

Přečti si  Vývojářský deník k STALKER 2: Heart of Chernobyl, poskytuje nové podrobnosti o hraní, příběhu a dalších

Miyazaki také trochu hovořil o tom, jak nová mechanika “Spirits” také hru ulehčí, což hráčům umožní spíše strategizovat než spoléhat na dovednosti. Hráči si budou moci v náročných soubojích přivolat různé druhy duchů, které pomohou v bitvě. Patří sem tanky, které dokáží absorbovat poškození nebo střelci, kteří dokáží poškodit nepřítele z dálky. Miyazaki věří, že díky tomu jsou bitvy strategičtější a mohou vám pomoci, pokud bojujete s bossem.

Ti, kdo si myslí, že Elden Ring bude procházkou růžovou zahradou, se však velmi mílí. Toto je koneckonců hra FromSoftware a pravděpodobně otestuje i ty nejzkušenější fanoušky Soulsborne.  Stejně jako u předchozích titulů FromSoftware nejsou k dispozici žádné tradiční možnosti obtížnosti, které by hru usnadnily, a Miyazaki v rozhovoru dokonce tvrdí, že hru lze nejlépe popsat jako „velmi obtížnou, ale dá se s ní pracovat.

Elden Ring vyjde 21. ledna 2022 pro PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

5 KOMENTÁŘE

    • Josef Kubiče to je dost věc názoru co je a není těžší. Treba kamarád hrál DS3 a Sekiro chvíli od sebe a Sekiro mu přijde podstatně těžší.

    • Petr Sompek fakt je no jelikož sekiro jsem prošel na poorve bez jednoho seknuti nebo obtíží… A jelikož jsi rekl ze ds 3 je nejlehci dil ze serie nemohu tě brát vážně… Protože bys vedel ze nejlehci dil ze serie ds je ds 2 a nejtěžší neopak ds1 🙂

    • Petr Sompek hele za me je ds2 nejlehci z jedboho jednoho důvodu a i přístupnější jak jsi rikal.. Tim duvodem jsou lifegemy.. Muzes jich koupit neomezené množství a tu hru jde dohrát i bez použití estusu diky lifegemum.. Kvuli tomunje ta hra tak lehká

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno