Nový patent společnosti Microsoft navrhuje použití externích diskových jednotek k ověřování fyzických her, aby bylo možné jejich použití na pouze digitálních konzolích.

Digitální média jsou rok od roku stále významnější a tam, kde byly dříve pouze digitální konzole odsouzeny k neúspěchu, nyní velmi prosperují – podívejte se například na Xbox Series S. Ale pokud jde o oddělení mezi digitálními a fyzickými herními médii, stále existuje spousta prostoru který zvýhodňuje držitele fyzických médií.

Nově zveřejněný patent Microsoftu by k tomu mohl přispět, pokud se někdy stane reálným. Patent, kterého si všiml GameRant, popisuje metodu, která by uživatelům umožnila hrát fyzické hry i na digitálních konzolích. To se v podstatě točí kolem používání externích diskových jednotek k ověřování disků a poté, s tímto ověřováním, je možné přistupovat k těmto hrám v digitálních knihovnách i na konzolích bez diskové jednotky.

Přečti si  Games with Gold na červenec, Xbox Game Pass a další novinky

Patent také počítá i s Xbox One jako potenciální externí diskovou jednotku v takovém scénáři, takže uživatel by například mohl být schopen vložit fyzický disk do diskové jednotky a poté hrát tuto hru na pouze digitální Xbox Series S. Patent nezmiňuje, zda tyto autentizace budou trvalé, i když se vší pravděpodobností nebudou, protože pak by bylo možné pouze koupit disk, ověřit jej a poté jej vrátit.

Samozřejmě, jak je tomu u všech patentů, neexistuje žádná záruka, že to někdy spatří světlo světa, ale vzhledem k vylepšení, které by to přineslo uživatelské zkušenosti na něčem, jako je Xbox Series S, bychom nebyli překvapeni, kdyby to Microsoft nakonec prosadil.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno