Steamu se v poslední době vyhýbá řada velkých titulů jako například Destiny 2, Call of Duty: Black Ops 4, nebo Fallout 76.

A jak se zdá, tak se Steam nedočká ani vydání očekávané post-apokalyptické šílené střílečky Rage 2. Pc verze hry by měla být prodávána výhradně prostřednictvím Bethesda.net.

Tyto hry mohou do budoucna povzbudit i další vydavatele k tomu, aby změnili své distribuční platformy, pro získání větších podílů z prodejů. Zatímco společnost Steam provedla změny v dohodě o sdílení příjmů, tak se zdá, že to nestačí k udržení velkých vydavatelů na jejich platformě. Nová politika podílu na příjmech se zdá být nastavena tak, aby byla prospěšná jen pro velké vydavatele, zatímco ti menší by stále přicházeli o 30% zisků.

Přečti si  Patch pro Outriders opravuje pády a tuny chyb; nepřátelští odstřelovači byli nerfnutí

S vlastním obchodem přišel Epic Games, kterému se podaří sebrat Steamu některé vydavatele. Epic nabízí vydavatelům až 88% tržeb, hráčům potom každý měsíc až dvě hry zdarma atd, To jsou vše zbraně, se kterými je Epic schopen konkurovat. Během nedávného rozhovoru byl Tim Sweeney požádán, zda se Epic Games chystají se svým obchodem i na konzolový trh?

Konzole jsou odlišný trh s vyhrazenými herními stroji, jejichž náklady na hardware jsou často částečně dotovány výnosy ze softwaru.

Je otázkou, zda Steam bude dále upravovat své obchodní podmínky, aby si udržel svou dominanci na trhu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno