Atlus hlásí, že poslední díl oblíbené RPG série tedy Persona 5 (recenze) zaznamenal rekordní celosvětové prodeje a to v počtu přesahujícím 2 milióny prodaných kopií.

Přestože nemáme k dispozici konečné statistiky porovnávající prodeje s předchozími díly v sérii, on-line odhady přinesly informaci, že prodeje Persony 5 výrazně převýšily tržby předchozích her této série. To může velmi nahrát a pomoci taneční hře Persona 5, která je v současné době ve vývoji.

Související obrázek

Hra sice v Japonsku vyšla již v minulém roce, ale na našem trhu se objevila až v dubnu tohoto roku a i tak tyto čísla znamenají pro sérii významný milník. Generální ředitel společnosti Atlus USA Naoto Hiraoka říká:

“Tento rok byl pro naši společnost neuvěřitelným rokem, který nadočekávání splnil naše ambice pro japonské hry na západním trhu. Jsme uprostřed zažívání obrovského růstu, a to jak na západě, tak jinde v zahraničí a prodej Persony 5 představuje novou úroveň dalšího očekávání fanoušků tohoto žánru. Persona 5 je jedním z našich nejdůležitějších titulů a ve světě se projevuje zájem o tuto kategorii her. Těšíme se, že příští rok přineseme našim fanouškům další neuvěřitelné hry.”

Persona 5 je také posledním dílem režiséra Katsury Hashina, který předává sérii svým nástupcům. Persona 5 vyšla jak na PS3, tak i na PS4 a zatím je poslední hrou této série. Předpokládá se, že Persona 6 je ještě velmi daleko.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno