Během poslední prezentace State of Play od Sonyjsme se mohli podívat na Death Stranding 2 – On the Beach od Hidea Kojimy, ale ukázalo se, že to není vše, co legendární vývojář připravil.

Na konci show se objevil Kojima a šéf PlayStation Studios Herman Hulst, aby oznámili “Physint”, Kojimův návrat k akčnímu stealth žánru, který vytvořil a zpopularizoval hrou Metal Gear Solid. To je samo o sobě dost slibné, ale zdá se, že tento projekt nebude jen videohrou, ale spíše celým multimediálním projektem, jehož cílem je “překonat bariéry mezi filmem a videohrami”. Možná příznačně pak bylo odhaleno, že k oznámení skutečně došlo na filmovém pozemku společnosti Sony Columbia Pictures. Na video s oznámením hry Physint se můžete podívat níže.

Zajímavé věci! “Physint” nemá takové jméno jako Metal Gear Solid, ale dokážu přehlédnout neohrabaný název titulu, když dostanu více špionážní akce právě od Kojimy. Tady je, co Kojima o projektu řekl…

Ano, bude to zcela nová, originální IP, akční špionážní hra nové generace. Přípravy jsou v plném proudu, ale produkce začne ve společnosti v Kojima Productions naplno až po Death Stranding 2. Se společností Sony máme bohaté zkušenosti, špionážní žánr společně pěstujeme už téměř 30 let. Navíc Sony nedělá jen hry, ale také hudbu a filmy. Rozhodně to bude silná spolupráce. Za dva roky oslavím 40. výročí své kariéry herního producenta. Jsem přesvědčen, že to bude vyvrcholení mé práce.

Plánujeme spojit nejmodernější technologie a talenty z celého světa, abychom to vytvořili. Samozřejmě se jedná o interaktivní hru, ale zároveň i o film, a to jak po stránce vzhledu, příběhu, tématu, hereckého obsazení, hereckých výkonů, módy a zvuku. Doufáme, že tímto titulem překonáme bariéry mezi filmem a videohrou.

Zatím není známo, kdy by se hra Physint mohla objevit na trhu, ale pravděpodobně půjde o exkluzivitu pro PlayStation. Co si o tom myslíte vy? Těšíte se na jeho návrat ke stealth žánru? A co říkáte na tento hybrid hry a filmu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno