Letos to bude již pátý rok, co společnost Sony uvedla na trh velmi úspěšný PlayStation 4. Ten se na trhu objevil v listopadu 2013 a za tu dobu se společnosti podařilo prodat více než 76 miliónů konzolí. 

Není tedy divu, že hráči a analytici pomalu začínají spekulovat o tom, kdy Sony představí nástupce této konzole, tedy PlayStation 5.

Harolda Vancoll kreativního ředitele v Grab Games, se v rozhovoru pro PlayStation Magazín UK, rozhovořil o tom, že ať už to bude v roce 2019, nebo 2020, tak se domnívá, že by PlayStation 5 a PlayStation VR neměly být bundlovány, ale pro příští generaci by jejich spojení mělo být považováno za nezbytné. Nákup nové konzole je totiž v zájmu mnoha lidí a nákup VR zařízení může být stejně důležitým rozhodnutím.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

Vancol, jehož tým pracoval na John Wick Chronicles (spolu s dalšími studii) a Knockout League, také poukázal na to, že se můžeme blížit k okamžiku, kdy první generace VR zařízení bude velmi cenově dostupná a bude mít již velmi slušnou softwarovou podporu.

“Mnoho zkušeností VR se zásadně liší od způsobu, jakým jsme všichni byli zvyklí hrát, a to je opravdu vzrušující. Vzhledem k tomu, že množství obsahu narůstá a cena hardwaru klesá, nás přivádí do bodu, kdy VR zažije opravdu skvělé časy.”

PlayStation VR zůstává nejprodávanějším VR zařízením této první generace a to s více než dvěma miliony prodávaných kusů od počátku prosince 2017. Tradiční hráči jsou však zatím k VR poněkud skeptičtí.

Přečti si  HyperX uzavřel globální partnerství s Riot Games pro VALORANT Champions Tour

Jak ale víme, Sony nemá nejmenší problém s tím prodávat hned několik variant vlastního zařízení a uspokojit tak potřeby všech hráčů. Dá se tak očekávat, že by společnost mohla v budoucnu představit PS5 jak samostatně, tak i v bundlu s PS VR. Vzpomeňme jen na to, jakou chybu udělal Microsoft tím, když hráčům s novým Xbox One doslova vnutil Kinect.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno