Podle zvěstí, které kolují na internetu, bude PlayStation 5 Pro prodáván jako stroj se 120 FPS a rozlišením 4K, a to díky lepším specifikacím a upscalingu umělé inteligence, na kterém Sony již nějakou dobu pracuje.

V novém videu, které dnes sdílel server Moore’s Law is Dead, Michael z NXGameru prozradil, že několik nejmenovaných zdrojů potvrdilo, že nadcházející hardwarový refresh bude skutečně obsahovat určitý AI upscaling v duchu NVIDIA DLSS, na kterém se již nějakou dobu pracuje, což spolu s lepšími specifikacemi oproti základnímu modelu umožní společnosti Sony prodávat systém jako stroj se 120 FPS a 4K. Ačkoli by se nejednalo o nativní 4K stroj, japonská společnost by neměla problém jej jako takový propagovat, protože v dnešní době jsou upscaling a technologie rekonstrukce obrazu v průmyslu široce používány, na rozdíl od roku 2016, kdy bylo vykreslování šachovnice PS4 Pro jednou z mála rekonstrukčních technologií dostupných spotřebitelům.

Jak bude upscaling umělé inteligence fungovat pro PlayStation 5 Pro, se teprve uvidí, ale podle Michaela z NXGameru bude implementace pravděpodobně vyžadovat určitou práci vývojářů. Na druhou stranu zlepšení výkonu pravděpodobně nebude od vývojářů vyžadovat mnoho práce, zejména u her, které již obsahují režimy s podporou VRR 40 FPS. Skutečnost, že většina first-party titulů na PlayStation 5 s těmito režimy přichází, je toho velmi dobrým důkazem, protože first-party studia budou mezi prvními, kdo se o plánech Sony dozví a své hry takříkajíc připraví na budoucnost.

Ačkoli body ve výše uvedeném videu znějí velmi pravděpodobně, musíme brát vše, co bylo řečeno, s rezervou. PlayStation 5 Pro ještě nebyl oficiálně představen, takže v současné době nemůžeme vědět, jak výkon konzole vylepší vizuální stránku a výkon.

V tuto chvíli se však i po oficiálním potvrzení zdá být téměř jisté, že PlayStation 5 Pro bude zcela jistě vydán. Již dříve jsme informovali o tom, že v tomto ohledu panuje široká shoda ohledně uvedení na trh v druhé polovině roku.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno