S více než 15 first-party studii otevře PlayStation v Malajsii nové vývojářské studio.

V nové zprávě z Gamesindustry.biz, stojí, že PlayStation otevře nové vývojové studio v Malajsii. 

V tomto zařízení bude Malajsie úzce spolupracovat s Sony Interactive Entertainment Worldwide, aby vytvořila více příležitostí pro místní a regionální herní průmysl,“ říká YB Gobind Singh Deo, ministr komunikací a multimédií Malajsie. Společně budeme pracovat na posílení kreativních talentů v Malajsii a navázání partnerství s našimi místními vzdělávacími partnery. Tím je zajištěno, že bude podporován zrychlený růst průmyslu v naší zemi.

Toto bude první vývojové studio společnosti Sony v jihovýchodní Asii, které bude poskytovat umělecký design a animaci, protože PlayStation pokračuje ve vytváření exkluzivních titulů. Připojí se k exkluzivním studiím, jako jsou Naughty Dog, Sucker Punch, Guerilla Games, Media Molecule a nedávno získané studio Insomniac Games .

Malajsie má všechna správná kritéria, aby se stala oblíbeným místem pro investice pro mezinárodní vývojáře her,“ říká YB Datuk Darrel Leiking, ministr mezinárodního obchodu a průmyslu Malajsie.

Přečti si  Destruction AllStars odstartovalo svou první sezonu

Jim Ryan z PlayStation také dodal, že „působivý talent, živý herní ekosystém a podpora ze strany vlády jsou klíčovými důvody, proč jsme se rozhodli posunout naše partnerství s Malajsií na další úroveň.

Novinky o novém studiu v Malajsii přicházejí několik dní poté, co bylo oznámeno, že Herman Hulst z Guerilla Games bude novým vedoucím WorldWide Studios. Pokud jde o Shuhei Yoshidu, bývalého vedoucího Worldwide Studios, povede novou indie herní iniciativu. Jim Ryan navíc připomenul, že vývojáři mají na PS5 nejsnadnější kódování v historii značky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno