Na setkání obchodního segmentu Sony v roce 2023 prezident SIE Jim Ryan odhalil plány na „vývoj“ fist party portfolia. Dle jeho slov se PlayStation zaměřuje na kombinaci titulů pro jednoho hráče a titulů s živými službami, ale předpokládá 60procentní investici do živých služeb pro PS5. 

Ročně jsou plánovány dvě nebo více hlavních her, které pokrývají „každý hlavní žánr“, jako jsou střílečky, závodní hry, RPG, plošinovky, akce a sporty.

Snaží se vyvážit velké franšízy novými IP a ve fiskálním roce 2025 do nich bude investovat o 10 procent více (pro rozdělení 50-50) ve srovnání s fiskálním rokem 2023 (který byl 40 procent u nových IP oproti 60 procentům pro stávající značky). Samozřejmě, když se každý rok mluví o dvou nebo více hlavních titulech, zmiňuje se o mixu titulů pro jednoho hráče a titulů s živou službou.

Není známo, zda každý bude mít tolik vydání za rok nebo to bude společně. Bez ohledu na to se předpokládá 60procentní investice do živé služby ve srovnání se 40 procenty u „tradičnějších“ her pro PS5.

S další ukázkou PlayStation Showcase, která se odehrává dnes budeme moci vidět odhalení některých z těchto titulů s živými službami. Snad i již dříve oznámený samostatný multiplayerový projekt The Last of Us dostane nějakou gameplay ukázku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno