Některé maloobchody nabízejí kromě fyzických kopií také prodej digitálních klíčů her, to však PlayStation chce od 1. dubna změnit.

Princip takového prodej je naprosto jednoduchý, hráč si zakoupí speciální digitální klíč, který následně zadá do PSN, Xbox Live nebo e-shopu Nintendo a stáhne hru. Nyní však Sony bude hry takto nabízet pouze prostřednictvím sítě PlayStation Network.

Zahraniční maloobchod GameStop nedávno obdržel zprávu, že po 1. dubnu maloobchodníci nebudou moci prodávat kódy ke stažení PlayStation titulů. I když informace byla zaslána do GameSpotu, mělo by to mít vliv na všechny ostatní maloobchodníky.

Kromě toho se ve zprávě uvádí, že zákazníci, kteří si předobjednali digitální verzi některých titulů, budou muset přejít na fyzickou kopii, ovšem existuje několik výjimek a to Days Gone a Mortal Kombat 11, které budou dostupné stále jako digitální klíče, po dobu jednoho týdne po jejich vydání.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

I když digitální kopie her zmizí z nabídky maloobchodů, tak hráči budou moci nadále kupovat předplacené karty pro PSN.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno