Vývojáři God of War, studio Santa Monica Studio a kreativní režisér Cory Barlog vydali dokument nazvaný ‘Raising Kratos’, který dává pohled na vývoj této oceňované hry.

God of War dosáhlo ohromného úspěchu a získalo řadu ocenění, včetně několika cen Hra roku. Díky nově vydanému dokumentu nazvanému Raising Kratos máme možnost nahlédnout do zákulisí vývoje a podívat se na to, kolik práce a důležitých a do jisté míry i riskantních rozhodnutí tomuto úspěchu předcházelo. Mezi zajímavosti patří také informace, že studio Sony Santa Monica prošlo restrukturalizací, kdy do týmu přišlo 110-120 lidí z úplně jiného týmu, kteří pracovali na nové IP, která byla nakonec zrušena. Během vývoje se měnilo také místo dění God of War, původně se měla hra odehrávat v Egyptě s egyptskou mytologii, namísto místo dnes tolik známého chladného severu a co víc Atreus dokonce ani nebyl Kratův syn.

První build hry byl představen v roce 2015 prezidentu SIE Worldwide Studios, Shuhei Yoshidovi, který byl dle Barloga zděšen. V tomto okamžiku nemělo studio údajně ani nového dabéra Kratose, ale studio vytrvalo a všechny pokusy a nakonec vedli ke hře God of War, jakou ji známe dnes.

Přečti si  Režisér Daysd Gone otáčí a chválí fanoušky, protože petice za Days Gone 2 získala již 100 000 podpisů

Tento dokument, na který se lžete podívat níže i s českými titulky, byl původně oznámen 20. dubna 2019, tedy přesně v den ročního výročí vydání God of War.

God of War je nyní k dispozici exkluzivně na PlayStation 4. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno