Velikost ovladače DualShock 5 by měla být nastavitelná pomocí nových tlačítek na zadní straně. Alespoň to říká nový patent Sony.

Spekulace o DualShocku 5 stále nekončí a již několik odhalených patentů nám dalo vcelku slušnou představu o tom, jaké funkce by mohl nadcházející gamepad společnosti Sony mít. Nyní se objevil další patent, který nám ukazuje možná nejpodivnější myšlenku, kterou Sony má pro DualShock 5.

Jak se ukazuje, tak gamepad bude mít s největší pravděpodobností také tlačítka na zadní straně.

Na první pohled se zdá, že patent, který objevila nizozemská stránka LetsGoDigital, potvrzuje existenci dalších tlačítek na zadní straně ovladače.

Již víme, že po oznámení nového příslušenství pro stávající DualShock 4, si budou moci hráči přidat na své gamepady další dvě programovatelná tlačítka na zadní stranu. S tím samozřejmě začala řada hráčů spekulovat o tom, že DualShock 5 bude v tomto ohledu vypadat podobně, nebo že dokonce bude toto příslušenství také podporovat.

Přečti si  Odhalení Bettlefieldu 6 bylo zdánlivě teasováno na červen

Nová tlačítka DualShock 5 jsou připevněna v párech vlevo a vpravo vzadu a měla by jednoduše nabízet další možnosti, jak zlepšit herní zážitek. Tlačítka na zadní straně gamepadů nejsou ničím novým a výrobci jako Scuff, Nacon, Razer, Microsoft a další je implementují několik let.

Ovšem skutečnou novinkou pro DualShock 5 je možnost jeho prodloužení právě stisknutím tlačítka.

Velké gamepady pro velké ruce. Tato myšlenka je opravdu zcela nová a inovativní a jak se zdá, tak DualShock 5 nabídne možnost  upravit úchyty tak, aby ještě lépe zapadly do vašich rukou. Dvě tlačítka na zadní straně gamepadu by totiž měla umožnit změnu délky držadel.

To by mohlo být užitečné zejména pro lidi s relativně velkýma rukama, kteří potřebují větší madla. Jak však tato funkce vypadá podrobně, v tuto chvíli nelze říci. Jako vždy je třeba říci, že odhalené patenty nejsou žádným potvrzením toho, že se nakonec každý z těchto inovativních nápadů objeví ve finálním produktu. Navíc tento patent byl podán 20. června 2019 a byl přijat teprve 26. prosince 2019, takže je velmi nepravděpodobné, že by se objevil při vydání konzole PS5, které je naplánováno na konec roku 2020.

Přečti si  Kvalifikujte se na olympiádu v Gran Turismo Sport

Jak byste tuto funkci uvítali vy? Já osobně se svýma velkýma rukama bych takovou možnost přivítal s otevřenými dlaněmi.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno