V alternativní historii viktoriánské Anglie, kde známá matematička a spisovatelka Ada Lovelace, která se mimo jiné proslavila práci na mechanickém počítači, pokračuje ve své průkopnické práci na analytickém stroji, se rozvíjí fascinující příběh. Ada žije déle, věnuje se dalším inovacím a spolupracuje s největšími mozky své doby. Tento svět nabízí nespočet možností, jak by technologie mohla vzkvétat pod jejím vedením.

Ada’s Dream je nová desková hra, která právě probíhá svou kampaň na Kickstarteru. Hráči se v ní stanou asistenty Ady Lovelace a budou usilovat o to, aby navrhli nejlepší počítač a získali více bodů než jejich kolegové. Hra je určena pro 1 až 4 hráče s hrací dobou 90 až 120 minut a doporučuje se pro věk 14 a více let.

Přečti si  Prozkoumejte Freudovu Vídeň v Cesta do nevědomí

Ada 2

Hráči draftují kostky z centrálního rondelu a umisťují je na své hráčské desky, kde plní 3×3 mřížku symbolizující součásti počítače. Titul nabízí čtyři hlavní akce, které hráči mohou využít k získání programových dílků, pohybu po mapě, účasti na schůzkách a získávání inovací. Každé rozhodnutí je důležité, protože hra končí, když někdo umístí svou devátou kostku, což znamená, že většina her trvá 18 tahů.

Ada’s Dream je stále ve fázi raného prototypu, což znamená, že mnoho věcí se může změnit. Přesto první dojmy naznačují, že hra nabízí komplexní a strategický zážitek s vysokou mírou znovuhratelnosti. Pokud vás Ada’s Dream zaujala, podívejte se na jejich kampaň na Kickstarteru a podpořte tento projekt, který slibuje přinést svěží vítr do světa deskových her.

Přečti si  DESKOVKA: Hra na hrdiny pro začátečníky, to je Critical: Svatyně

Ada 3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno