Monster Hunter: World nabízí opravdu širokou škálu monster, přičemž každé z nich je náchylné a imunní vůči jiným elementům a efektům. Máme pro vás níže přehled toho na co jsou konkrétní zvířata imunní a kde mají naopak slabiny.

V  Monster Hunter: World , existuje šest elementárních typů poškození; Fire (oheň), Water (voda), Thunder, Ice(led), Dragon a Blast, a existují také čtyři různé statusové efekty, které lze aplikovat na monstra: Stun (omračování), Paralýza, Sleep (spánek) a Poison (jed).

Výsledek obrázku pro odoragon

Anjanath

Anjanath, která plive oheň, je jak by se dalo čekat vůči němu vcelku odolná, což platí i o Blastu a efektu jedu. Klíčovou slabinou Anjanath je voda, na kterou nemá žádnou resistenci.

Barroth

Největší poškození dostává za pomoci Blastu, který je velmi účinný, i když se Barroth vyválí v blátě, čímž mění svou rezistenci. Když není Barroth obalen bahnem, je velmi náchylný i na oheň. Naprosto imunní je potom vůči vodě, v níž se válí.

Bazelgeuse

Jako jedno z nejsilnějších monster v Monster Hunter: World, kromě starších draků má Bazelgeuse velmi málo slabostí. Jediný typ poškození, vůči kterému je toto zvíře zranitelné, je Thunder. Jinak odolává vodě, ohni, Blastu i efektu omráčení.

Diablos

Lovci, kteří mají potíže s tímto monstrem, se mohou obracet jak na poškození ledem, tak i na efekt paralýzy, vůči těmto dvěma je Diablos velmi zranitelný. Thunder ani oheň na Diablose ale neplatí.

Black Diablos

Jedná se o agresivní samici, která má stejnou odolnost i slabiny jako její partner Diablos.

Dodogama

Toto výbušné monstrum, je jak by se dalo očekávat naprosto odolné vůči požáru, Blastu i Dragonu. Slabinu má ovšem u elementu Thunder a dobře mu nedělá ani efekt jedu.

Great Girros

Žijící v zaplynovaných jeskyních Rotten Vale využívá k boji své malé příbuzné Girrose. Slabinou mu je ovšem voda a efekt spánku.

Great Jargas

Je první monstrum, na které hráči narazí má odolnost vůči poškození typu voda a Dragon. Nicméně jeho slabinami je vše ostatní, včetně požáru a výbuchu.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Jyuratodus

Je na tom velmi podobně jako Barroth. Po celou dobu je monstrum odolné vůči typům poškození Dragon, led a Blast, stejně jako účinku paralýzy. Navíc, když je Jyuratodus potažen bahnem, stane se téměř imunní vůči Thunderu a ohni, ale stane se velmi slabým vůči vodě. V okamžiku kdy je tomu naopak, stává se monstrum zranitelné vůči Thunderu a imunní na vodu.

Kulu-Ya-Ku

Podobně jako Great Jargas je toto monstrum náchylné téměř na vše.

Lavasioth

Varianta Jayatodova, která obývá lávu je schopna vytvořit lávový krunýř. Ve všech fázích boje je ovšem monstrum odolné vůči, jedu, efektu spánku, stejně jako poškození typu Dragon a Blast. Když je monstrum pokryto lávovým krunýřem je odolné vůči ledu a Thunderu, to ovšem neplatí v případě, že zvíře nemá lávový krunýř.

Legiana

Lovci by k lovu Legiany měli využívat Thunder a jed, na který zvíře nemá žádnou resistenci. Odolnost má vůči vodě, Dragonu a ledu.

Výsledek obrázku pro odoragon

Odogaron

Toto extrémně rychlé a agresivní zvíře je náchylné na led a efekt paralýzy, jinak je toto monstrum odolné proti ohni, vodě a jedu a je téměř imunní vůči poškození typu Dragon.

Paolumu

Slabinou Paolumu je oheň a Blast, naopak odolné je proti ledu, Dragonu a vodě.

Pukei-Pukei

Nejvíce je toto zvíře náchylní na Tthunder a efekt spánku. Naopak odolnost zvířete je na vodu, Dragon, jed, oheň, vodu, Thunder, a efekt spánku. Lovci by se měli zaměřit na poškození Dragonem a Blastem.

Výsledek obrázku pro mhw rathalos

Rathalos

Jinak přezdívaný také jako král oblohy je imunní na oheň, vodu, led, Blast i jed. Jedinou slabinou tohoto monstra je Dragon.

Azure Rathalos

Tato silnější varianta Rathalose má většinu odolností jako její bratranec, jen ke slabině na Dragon přibila i náchylnost na Thunder.

Rathian

Rathian je velmi odolný vůči ohni, vodě, ledu, Blastu a jedu. Slabinou je mu Dragon a efekt omráčení.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Pink Rathian

Nebezpečnější varianta Rathiana má stejnou odolnost i slabinu jako výše zmíněný Rathian.

Tobi-Kadachi

Největší slabinou mu jsou voda a jed, naopak odolný je vůči Thunderu a Dragonu.

Tzitzi-Ya-Ku

Náchylnost tohoto zvířete je na led, Thunder, přičemž resistentní není téměř na nic.

Uragaan

Odolnost na oheň, Thunder a efekt spánku. Slabinami Uragaana jsou voda a efekt omráčení a jedu.

Kirin

Slabinou tohoto staršího draka je oheň, naopak je odolný proti Thunderu, Dragonu, efektu omráčení a jedu.

Kushala Daora

Lovci, kteří chtějí ulovit toto monstrum, by měli využít poškození typu Thunder a Blast, stejně jako efekt jedu.  Lovci by se však měli vyhnout vodě, ledu, ohni, efektu spánku a paralýzy.

Výsledek obrázku pro mhw nergigante

Nergigante

Jedinou slabinou Nergigante je Thunder a všechny statusové efekty omráčení, jed a spánek. Jinak je tento starší drak odolný vůči všemu.

Teostra

Tento ohnivý starší drak je nečekaně prakticky imunní vůči poškození ohněm, stejně tak i Thunderu, Dragonu a Blastu. Imunní je i vůči efektu spánku a paralýzy. Lovci, kteří doufají, že sundají Teostru by se měli vybavit zbraněmi s vodou a ledem což jsou největší drakovy slabiny.

Vaal Hazak

Starší drak, který žije v nejtemnějších hloubkách Rotten Vale je prakticky imunní vůči poškození typu voda, Thunder, efektu jedu, spánku a paralýzy. Naopak nejlepšími zbraněmi jsou oheň a Dragon.

Xeno’jiiva

Tento závěrečný drak je překvapivě odolný jen vůči efektu omráčení, paralýze a spánku. Největší slabinou je efekt jedu, ale překvapivě dobře fungují i všechny ostatní elementy poškození.

Zorah Magdaros

Kolosální starší drak je naprosto imunní vůči všem statusovým účinkům a je jen velmi zranitelný vůči poškození v hrstce konkrétních míst jeho obrovského těla. Na těchto místech je vysoce odolný proti požáru a výbuchu a je odolný i do menší míry vůči Thunderu, ale je slabý vůči poškození vodou a dragonem.

Monster Hunter: World  je nyní k dispozici na Xbox One a PlayStation 4. PC verze vyjde na podzim tohoto roku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno