Ačkoli katalog PlayStation Plus Classics umožňuje hrát vybrané hry ze systému PS3 na konzoli PS5, v současné době je to možné pouze prostřednictvím cloudového streamování, ačkoli se tvrdí, že by se nativní zpětná kompatibilita pro tituly ze systému PS3 mohla brzy objevit i na současné generaci konzole Sony.

Totéž tvrdil v nedávné epizodě podcastu XboxEra spoluzakladatel XboxEra Nick Baker a podobně se vyjádřil i novinář Jeff Grubb ve svém podcastu Giant Bomb Game Mess Mornings. V Sony se údajně pracuje na nativní emulaci titulů pro PS3 na PS5, i když zatím není jasné, kdy přesně bude uživatelům po celém světě zpřístupněna.

Zajímavé je, že to není poprvé, co se podobné zvěsti objevily. Grubb již v roce 2022 také prohlásil, že se pracuje na nativní emulaci PS3 pro PS5.

Přečti si  Analytik tvrdí, že PlayStation v zářijové prezentace odhalí PS5 Pro

Pokud bude na PS5 dostupná nativní emulace titulů pro PS3, mohlo by to potenciálně uvolnit značný počet oblíbených titulů, které byly po léta vázány výhradně na knihovnu PS3, včetně her jako Metal Gear Solid 4: Guns of Liberty, Killzone 2 a 3, trilogie Resistance od Insomniac Games a dalších.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno