Podle informací, které kolují po internetu, se společnost Sony možná chystá vrátit na trh handheldů s novou konzolí PlayStation Portable, která bude schopna spouštět hry pro PlayStation 4.

Jak se uvádí na fóru ResetERA, ruský novinář Anton Logvinov, který mezi prvními potvrdil, že exkluzivní hry pro PlayStation přijdou na PC již před lety, ještě před oficiálním potvrzením, na Telegramu prozradil, že japonská společnost pracuje na novém PSP schopném hrát hry pro PlayStation 4. Bohužel, startovní sestava se skládá pouze z her, které jsou dostupné i na PC, a tedy na Steam Decku, takže je velká šance, že systém skrývá nějaké překvapení, i vzhledem k tomu, jak jsou prodejci k tomuto přenosnému systému zřejmě skeptičtí.

Přečti si  Elden Ring: Shadow of the Erdtree je na Metacritic nejlépe hodnoceným rozšířením všech dob

Není to poprvé, co jsme slyšeli o tom, že společnost Sony pracuje na novém systému PlayStation Portable. V únoru Moore’s Law is Dead hovořil o novém systému poháněném vlastním APU od AMD, který má zachovat kompatibilitu s hrami pro PS4 a PS5. Je sice možné, že se jedná o stejný systém, o kterém mluvil Anton Logvinov, ale ruský novinář nemluvil o hrách pro PS5, takže kompatibilita s tituly současné generace byla buď utajena, nebo může být implementována později, pokud se na tomto systému skutečně pracuje.

Vzhledem k obrovské popularitě Nintenda Switch a dalších přenosných herních systémů, jako je například zmíněný Steam Deck, není vyloučeno, že se Sony rozhodne vrátit na trh s kapesními počítači, zejména po vydání překvapivě úspěšného PlayStation Portal. Přesto musíme brát existenci nového PlayStation Portable s rezervou, dokud nedojde k oficiálnímu oznámení.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno