SérieBattlefield měla své světlé i tmavé chvilky, ostatně jako každá jiná série, ale v posledních letech tu bylo spíše mnohem více pádů než vzestupů. Battlefield 5 byl mnohými vnímán jako ústup ze série, zatímco Battlefield 2042 se ukázal jako katastrofa (zejména při uvedení na trh a v následujících měsících). 

Battlefield ale samozřejmě zůstává zásadním pilířem v portfoliu EA a během nedávné čtvrtletní zprávy o výdělcích (prostřednictvím Seeking Alpha) společnost odhalila několik krátkých nových podrobností o tom, co nás v sérii čeká.

Generální ředitel Andrew Wilson se o další hře Battlefield zmínil jen okrajově, když mluvil o hlavních nadcházejících hrách, na kterých studia EA v současné době pracují, a přitom titul označil za „reimaginaci Battlefieldu jako skutečně propojeného ekosystému“.

Přečti si  Prozkoumejte Freudovu Vídeň v Cesta do nevědomí

Wilson to dále nerozváděl, takže se teprve uvidí, jakou podobu tento „propojený ekosystém“ bude mít. Pravděpodobně se EA pokusí udělat něco s více propojenými hrami a zážitky, které budou všechny směřovat do jednoho centra, podobně jako model, který nastavilo Call of Duty v posledních letech.

V roce 2021 EA oznámilo, že přijímá nový multistudiový model pro Battlefield, díky kterému bude několik různých týmů pracovat na několika různých typech zážitků v rámci franšízy. V současné době DICE pracuje na další hlavní hře Battlefield, která bude také obsahovat narativní kampaň pro jednoho hráče vyvinutou společností Ridgeline GamesO spuštění hry se říká, že by mělo proběhnout někdy v roce 2024. Ripple Effect Studios mezitím také aktuálně pracuje na samostatném zážitku z Battlefieldu.

Začátkem tohoto roku EA oznámilo, že zrušilo Battlefield Mobile, což je jen dobře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno