Blíží se čtyři roky od vydání poslední nové hry studia Naughty Dog, a přestože zatím není jasné, jak dlouho bude trvat, než vyjde další titul, nechybí kolem něj vzrušení a zvědavost – nebo přesněji řečeno, co to nakonec bude.

A přestože čekání na tyto podrobnosti stále pokračuje, kreativní ředitel Neil Druckmann – který je zároveň šéfem studia a vedoucím kreativního oddělení Naughty Dog – nabídl několik nových stručných informací o tom, čeho chce Naughty Dog svým dalším titulem dosáhnout.

V rozhovoru, který byl nedávno zveřejněn na oficiálních stránkách společnosti Sony, Druckmann popsal projekt, který v současné době jako ředitel vede, jako „nejnapínavější“, na kterém dosud pracoval, a uvedl, že by mohl potenciálně „redefinovat mainstreamové vnímání her“.

Měl jsem to štěstí pracovat na několika vysněných projektech a v současné době jsem nadšený z nového, který je možná zatím nejnapínavější,“ řekl Druckmann. „Na rozdíl od doby, kdy jsem vyrůstal já, roste obliba her, která přesahuje všechny věkové skupiny. Tento posun podtrhuje i náš vstup do televize s hrou The Last of Us, od které jsem si sliboval, že překoná propast mezi hráči a nehráči. Úspěch seriálu vyzdvihl hraní a ukázal, jak bohaté a pohlcující zážitky nabízí. Toto zviditelnění mě vzrušuje nejen pro náš současný projekt, ale i pro širší potenciál her zaujmout globální publikum. Jsem zvědavý, jaký bude mít tato nová hra ohlas, zejména po úspěchu hry The Last of Us, protože by mohla nově definovat mainstreamové vnímání her.

Přečti si  Ubisoft ujišťuje, že Beyond Good and Evil 2 je "stále ve vývoji"

Na jiném místě rozhovoru Druckmann také zřejmě naznačil, že projekt, na kterém pracuje, je novou IP, a odvolal se na ochotu Sony nechat Naughty Dog pracovat na zcela nové IP.

Musíte riskovat, abyste našli nové nápady, které zaujmou publikum, a přestože hra Uncharted slavila úspěch, bylo pro naše studio důležité znovu inovovat novou sérii, jako je The Last of Us,“ řekl. „Mnoho společností by trvalo na tom, že se budou držet ziskových franšíz, ale kultura a filozofie SIE nám dávají možnost prosazovat nové nápady. Umění vyžaduje riziko; nemůžete dokonale inženýrovat a předvídat, jak bude úspěšné. Jsem nesmírně vděčný, že nám SIE důvěřuje, že můžeme využít našich minulých úspěchů a prozkoumat zcela nové tvůrčí cesty.

Přečti si  Společnost Sony údajně provedla „hluboké škrty“ ve financování vývoje PS VR2

Samotné studio Naughty Dog v loňském roce potvrdilo, že pracuje na několika nových hrách pro jednoho hráče, takže vzhledem k únikům informací, které se zmiňovaly jak o nové IP, tak o třetím dílu The Last of Us, existuje šance, že oba projekty jsou ve studiu ve výrobě (nebo v to alespoň doufáme).

Naughty Dog si v poslední době prochází poněkud těžkým obdobím. V loňském roce studio zrušilo dlouho vyvíjené The Last of Us Online a krátce poté ho postihlo propouštění v rámci hromadného snižování počtu pracovních míst ve společnosti PlayStation.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno