Podle zprávy zveřejněné na serveru IGN plánuje společnost Take-Two prodat nebo zavřít svou nezávislou vydavatelskou značku Private Division. Vydavatelství se sídlem v New Yorku bylo založeno v prosinci 2017, aby pomohlo uvést na trh hry od menších vývojářů.

Vydávalo hry jako Ancestors: The Humankind Odyssey, The Outer Worlds, Disintegration a Rollerdrome. V dubnu však bylo většině zaměstnanců oznámeno, že budou propuštěni, protože Take-Two stahuje koberec pod Private Division. Na pokraji uzavření jsou také vývojářské společnosti Intercept Games, která vyvíjí Kerbal Space Program 2, a Roll7, která vyvíjí OlliOlli World.

Zatím zůstává na místě jen kostra týmu, která dodržuje dohody se společnostmi Moon Studios (pro hru No Rest for the Wicked, která byla spuštěna před třemi měsíci ve službě Steam Early Access), Wētā Workshop (pro hru Tales of the Shire, která by měla vyjít ještě letos) a vývojářem Pokémonů Game Freak, který v současné době pracuje na nové akční adventuře s kódovým označením Project Bloom. Mezitím začátkem tohoto týdne společnost Private Division odstoupila od partnerství s Bloober Team, které bylo oznámeno koncem roku 2022.

Přečti si  DESKOVKA: Hra na hrdiny pro začátečníky, to je Critical: Svatyně

Polský vývojář v oficiální zprávě uvedl:

Bloober Team sleduje situaci na světovém herním trhu, bere takový scénář v úvahu a je připraven na případná alternativní řešení. Ke dni zveřejnění této zprávy společnost pokračuje v práci na projektu C v souladu s plánovaným harmonogramem výroby a marketingu v modelu samovydávání. Současně tým Bloober nevylučuje možnost pokračování této výroby na základě spolupráce s novým vydavatelem. Současná situace společnosti umožňuje zachovat předpoklady strategického plánu přijatého společností na období 2023-2027. Tato situace může představovat významnou příležitost ke zvýšení potenciálních příjmů souvisejících s tímto titulem.

Private Division již zjevně není pro Take-Two rentabilní, a proto se údajně snaží IP Kerbal Space Program prodat, možná v balíku s vývojářským studiem Intercept Games. Navíc by mohlo dojít k prodeji celé značky soukromé kapitálové společnosti, ačkoli podle zprávy zatím k dohodě nedošlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno