Anonymní programátor zveřejnil svou teorii, že PC port Horizon: Zero Dawn je jen debug build, jako důkaz uvádí výpis souborů hry.

Horizon: Zero Dawn bylo před pár dny vydáno na PC prostřednictvím Steamu a Epic Games Store. Poté, co byla hra několik let exkluzivně na PlayStation 4, je hra nesmírně populární i na PC, i když si velké množství uživatelů stěžuje na nadměrné množství bugů a špatnou optimalizaci. Jeden uživatel Redditu navíc prohlédl soubory hry a přišel s teorií, proč hra na PC tolik padá.  

Anonymní Redditor, který prohlašuje, že je programátorem a tvrdí, že PC port Horizon: Zero Dawn vypadá hodně jako sestava určena pro ladění. Programátor poskytl snímek obrazovky s kódem hry od okamžiku kdy hra spadla a uvádí, že kód se pokouší přepsat do neexistující paměti. Program se pokusí přepsat na „harcoded 0“ pro adresu paměti, která je podle tohoto Redditora amatérskou chybou pro programátora.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Poté, co se ostatní uživatelé Redditu začali zabývat příspěvkem, OP provedl několik úprav a prohlásil, že „vyšetřování v disassembler“ ukázalo, že se více než sto řádků hry snaží přepsat do prázdné paměti.Uživatel tvrdí, že se instrukce používá hlavně pro “manipulaci s pamětí” a “debugovací funkce”, které jsou stále ve hře z neznámých důvodů, což vede k předpokladu, že se jedná o sestavu určenou k ladění.  Po odstranění pokynů z kódu se hra pro uživatele zhroutila méně častěji, ale nejednalo se o vše řešící opravu. Podle něj měla hra i nadále problémy s grafikou.

Zatímco na PS4 je hra oslavována jako jedna z nejlepších a nejhezčích her, na PC je pro mnohé technickým zklamáním. Řadě hráčů hra velmi často padá a dosahuje velmi nízkých počtů snímků za sekundu.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

Naštěstí pro všechny Guerrilla Games vyšetřuje pády hry a provádí kroky, aby byla hra v co nejkratší době v nejlepším možném stavu a přinesla PC hráčům stejně skvělý zážitek jako na PS4. 

Horizon: Zero Dawn  je k dispozici pro PC a PS4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno