Společnost Sony předvedla svůj prototyp ovladače pro virtuální realitu, který dokáže sledovat pohyb prstů, což vyvolává další dotazy týkající se potenciálního vzniku PS VR 2.

Virtuální realita je v současné době na vzestupu a PS VR je díky nízké pořizovací ceně nejprodávanější VR soupravou na trhu. Vzestupu zájmu o VR pomohlo také nedávné vydání Half-Life: Alyx a fanoušci PlayStationu VR doufají, že se tato hra brzy objeví i na jejich zařízeních, čemuž by mohl pomoci i nově odhalený patent. 

Nové video sdílené společností UploadVR ukazuje prototyp ovladače, který by umožnil sledování prstů. Video bylo vytvořeno vědci společnosti Sony, kteří experimentovali s ovládacími prvky pohybu a sledováním prstů. Video nám názorně ukazuje, jak “objemný” prototyp ovladače dokáže přesně sledovat pohyby prstů uživatelů.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

Sledování prstů začíná být ve VR světě velmi důležitou funkcí, přičemž konkurenční Valve Index a Oculus Touch již některé omezené možnosti sledování pohybů prstů nabízejí.

Video vyvolává otázky ohledně plánů společnosti Sony na budoucí VR produkty, zejména potom na PS VR 2, která by s novou sadou ovladačů mohla přijít a držet tak krok s technologiemi využívanými na PC VR.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno