Po zprávách o PC vydání Horizon Zero Dawn, se objevují informace, že další nadcházející PS4 exkluzivita by měla vyjít na PC.

Zatím to není oficiálně potvrzeno, ale reportér Kotaku Jason Schreier tvrdí, že Horizon Zero Dawn by se brzy mohlo objevit na PC. A vypadá to, že nezůstane jen u této hry, protože existují zvěsti o tom, že nadcházející titul Dreams také nezůstane navždy PS4 exkluzivitou.

Sám Schreier na Twitteru zdůraznil, že si nemyslí, že by Sony zůstalo jen u Horizon Zero Dawn. Nedávno se na PC dostaly hry od Quantic Dreams (Detroit: Become Human, Beyond Two Souls a Heawy Rain), Kojima Production oznámilo, že Death Stranding vyjde na PC na začátku tohoto léta a bylo také oznámeno, že série MLB: The Show také již nebude PlayStation exkluzivitou.

Přečti si  DIRT 5 dnes dostává Cross-Platform Multiplayer jako free update

Tom Phillips z Eurogameru, který je známý svými kontakty v oboru zveřejnil příspěvek na Twitteru, kde musíte jen číst mezi řádky, abyste věděli, co tím myslí.

„Po Horizonu budou následovat ostatní, nemusíš moc Snít, abys to uhodl. Zároveň Xbox uvolní již zavedené tituly na PC a dělá vše, co může, aby prozkoumal Switch.“

Philipps zde odkazuje na takzvanou „platformovou agnostiku“, tj. Obchodní model, který se již dlouhodobě nespoléhá na exkluzivní hry, ale zpřístupňuje tituly všude.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Dreams má plány: Před nějakou dobou Media Molecule již naznačilo, že Dreams by se nakonec mohlo objevit na PC – včetně všech komunitních výtvorů. To však vyžaduje velký dosah na spouštěcí platformě, tj. PS4. Cílem je udržovat Dreams aktuální po dobu 20 let a rozšíření na další platformy jsou samozřejmě výhodné.

Dreams vychází 14. února na PS4.

4 KOMENTÁŘE

  1. Pletete jablka a hrušky .. Detroit výšel na PC ..dík Epicu který zatahal pyptlem zlaťáků ..aby nalákal na svůj obchod…prakticky píšete něco jen proto aby bylo co psát ..přitom nic oficiálního ..ale jen chcete navnadit má článek

    • Game Press a i tak zatahal pač ..to na konec vyšlo na epic Store …prostě přišla doba kdy peníze vládnou absolutně světu a něco jako fanoušek je jen ovce na ždímání peněz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno