PS5 může mít funkci "PlayStation Assist"
Domů » Doporučené » PS5 může mít funkci „PlayStation Assist“

PS5 může mít funkci „PlayStation Assist“

Nejnovější spekulace o PlayStation 5 naznačuje, že příští konzole společnosti Sony by mohla přijít s AI pomocníkem jako “Siri”, který může hráčům pomoci s jejich hrami.

Čím více se blížíme k oznámení nadcházející očekávané konzole společnosti Sony, tím zajímavější informace se o ní objevují.

Již víme, že PS5 bude osazena SSD diskem, který výrazně zkrátí načítání her, grafická karta bude schopna vykreslovat raytracing, ale i to, že by konzole měla být mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Nyní můžeme do seznamu potenciálních funkcí přidat i AI pomocníka.

Jedním z rychle rostoucích trendů v technice v současnosti je implementace hlasově řízených asistentů s umělou inteligencí. Stačí se jen podívat například na mobilní zařízení, kde vládnou Siri a OK Google. Ve skutečnosti jsou tito asistenti natolik populární, že si společnost Sony zaregistrovala patent na podobný typ AI, který nazývá PlayStation Assist.

Přečtěte si  Star Wars Jedi: Fallen Order nebude obsahovat Fast-Travel

Nizozemská webová stránka Techtastic, o tom informuje a tvrdí, že Sony sdílela několik příkladů toho, jak by mohl systém PS5 PlayStation Assist fungovat. Při použití Horizon Zero Dawn, jako příkladu, budou hráči zřejmě moci požádat AI, aby jim řekla, kde mají najít předměty ve hře, nebo jim dát pokyny k jejich dalšímu cíli. AI bude mít přístup k serverům společnosti Sony z nichž bude hráčům poskytovat informace, které hledají.

Navíc bude AI pravděpodobně přístupná prostřednictvím mobilní aplikace PlayStation. Tam to umožní hráčům PlayStation 5 přístup k celé řadě statistik, například k celkovému množství času, kdy hráli hru a kdy ji začali hrát. V kombinaci s údajnými funkcemi ve hře to zní, jako by PlayStation Assist mohl v podstatě umožnit hráčům mít pohodlného strategického průvodce kdykoliv k dispozici.

Hloasové funkce však nejsou u PlayStationu ničí novým, ovšem ty současné jsou omezené jen na systémové příkazy PS4. Navíc konkurenční hlasový systém společnosti Microsoft, Cortana, byl v červenci odstraněn z uživatelského rozhraní Xbox One.

Přečtěte si  Obálku MLB The Show 20 bude zdobit Javier Báez z Chicago Cubs - odhalen termín vydání i speciální edice

Je však třeba zopakovat, že v současnosti PlayStation Assist není ničím jiným než patentem a že není zaručeno, že patent bude součástí PS5, alespoň ne v době vydání konzole.

PlayStation 5 by měl být uveden do prodeje v druhé polovině roku 2020. 

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

16 komentářů
      • Profilový obrázek

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
PlayStation bude mít na letošní výstavě For Games našlápnutou expozici

I letos se PlayStation představí na výstavě For Games v...