Nejnovější spekulace o PlayStation 5 naznačuje, že příští konzole společnosti Sony by mohla přijít s AI pomocníkem jako “Siri”, který může hráčům pomoci s jejich hrami.

Čím více se blížíme k oznámení nadcházející očekávané konzole společnosti Sony, tím zajímavější informace se o ní objevují.

Již víme, že PS5 bude osazena SSD diskem, který výrazně zkrátí načítání her, grafická karta bude schopna vykreslovat raytracing, ale i to, že by konzole měla být mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Nyní můžeme do seznamu potenciálních funkcí přidat i AI pomocníka.

Jedním z rychle rostoucích trendů v technice v současnosti je implementace hlasově řízených asistentů s umělou inteligencí. Stačí se jen podívat například na mobilní zařízení, kde vládnou Siri a OK Google. Ve skutečnosti jsou tito asistenti natolik populární, že si společnost Sony zaregistrovala patent na podobný typ AI, který nazývá PlayStation Assist.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Nizozemská webová stránka Techtastic, o tom informuje a tvrdí, že Sony sdílela několik příkladů toho, jak by mohl systém PS5 PlayStation Assist fungovat. Při použití Horizon Zero Dawn, jako příkladu, budou hráči zřejmě moci požádat AI, aby jim řekla, kde mají najít předměty ve hře, nebo jim dát pokyny k jejich dalšímu cíli. AI bude mít přístup k serverům společnosti Sony z nichž bude hráčům poskytovat informace, které hledají.

Navíc bude AI pravděpodobně přístupná prostřednictvím mobilní aplikace PlayStation. Tam to umožní hráčům PlayStation 5 přístup k celé řadě statistik, například k celkovému množství času, kdy hráli hru a kdy ji začali hrát. V kombinaci s údajnými funkcemi ve hře to zní, jako by PlayStation Assist mohl v podstatě umožnit hráčům mít pohodlného strategického průvodce kdykoliv k dispozici.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

Hloasové funkce však nejsou u PlayStationu ničí novým, ovšem ty současné jsou omezené jen na systémové příkazy PS4. Navíc konkurenční hlasový systém společnosti Microsoft, Cortana, byl v červenci odstraněn z uživatelského rozhraní Xbox One.

Je však třeba zopakovat, že v současnosti PlayStation Assist není ničím jiným než patentem a že není zaručeno, že patent bude součástí PS5, alespoň ne v době vydání konzole.

PlayStation 5 by měl být uveden do prodeje v druhé polovině roku 2020. 

 

16 KOMENTÁŘE

  • Josef Kubiče a hlavně hodně jich bylo teď když to xbox zabalil ze zpětnou komtabalitou do té doby než vyjde scarlet a nový xbox tak nové porporovane tituly nebudou. Takže Sony by mohl si patentovat funkci kompletní podpory všech titulu pro ps 2 a ps 3

  • Jakub Křížek xbox nic nezabalil… Jen na teď chce dělat nové hry… Až v jde xbox Scarlett.. Se zpětnou kompatibilitou to bude pokračovat jak na xbox one tak scarllet…

  • Myšák Kopkis ty ses shit xD ty jsi nezažil dobu ps1, 2 atd vid? Jinak bys takhle nemluvil.. Ps4 je ze všech nejhorší jak na hry tak placeným mp… Dělají se shit remastery místo toho aby přivedli z5 hry jako je socom, rygar, ape escape, mobile suit gundam, super farm… Mohl bych tu být tok než bych všechny hry vyjmenoval…

  • Lukáš Zálešák přesně ty shity na PS4 ani nehraju… Vis jak poznam že jsou to shity? tak že mě nic ne přinutí tu shit Ex Hru hrát po dohrání znovu… Přitom stojí takový prachy… Je docela smutne že Sony živý jen ex. Hry přitom jsou to shit hry… A spousta blbcu jako ty jim to žere

  • Jakub Křížek ty krávo… Ani nemluv 1,2,3,top tvl… Ach jo fakt mě to hoši sere… Já se tajně modlím ať Sony vydá ps2 remaster a říkám ps4 a xbox one X jdou do koše xD

   • Tak já vám nevím, pánové, mám všechny PS. A Jelikož mě berou auta a hlavně hra Gran Turismo, taky je mám všechny včetně datadisků, musím říct, že čím to postupuje dál a dál, dokončení hry na 100%, pozlacení licvencí atd,, je čím dál jednodušší. Pamatuji, že první GT na PS1 mi dalo nejvíce zabrat a trvalo nejdéle.
    To, že na PS1 byly hry nejlepší, to je bez debat. Bylo hodně takových, které neuspěli a také zanikly, ale jsou hry, které se pokračují i na PS4 a snad budou pokračovat dál. Vzpomínám například na Kurushi. Byl to jednoduchý hlavolam, ale pořádně mě bavil a baví mě dále. Není do bezduchá palba po všem co se hýbe.
    Mimochodem je mi 51.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno