Asi po měsíci od vydání PS5 si první fanoušci stěžovali na vadné adaptivní triggery na svých DualSense ovladačích.

Jednou z největších předností PlayStation 5 je ovladač DualSense, který přichází s inovativními funkcemi zpětné vazby a ještě více umocňuje zážitek z hraní her. Ovšem řada hráčů hlásí problémy s adaptivními triggery.

Selhání rezistoru

Uživatel si stěžuje na Resetera, že jeden z jeho adaptivních triggerů se stal vadným po méně než 50 hodinách hraní. Když se houpal ve hře Spider-Man: Miles Morales , ucítil krátké prasknutí a trigger přestal náhle klást odpor.

„Před několika dny jsem se houpal ve hře Spider-Man, když jsem cítil, že R2 prasklo a okamžitě se uvolnilo. Bylo to, jako by se zlomilo to, co způsobovalo, že spoušť‚ kladla odpor ‘, což z adaptivní udělalo normální spoušť. “

Další uživatel Redditu si také stěžoval, že chybí odpor adaptivních triggerů. Pisatel příspěvku vylučuje selhání způsobené nesprávným zacházením.

Přečti si  Sony zahájí výrobu přepracovaného systému PS5 v roce 2022

Trvalý odpor

Další uživatel na Redditu si stěžuje na opačný problém: Při hraní Demon’s Souls si všiml, že adaptivní spouště aktivují svou funkci při sebemenším dotyku ovladače, nebo jeho pohybu.

“Asi po týdnu v Demon’s Souls jsem si všiml, že sebemenší dotyk nebo dokonce pohyb ovladače najednou spustil aktivaci spouště R2. Když jsem zkoumal vnější část ovladače, spouštěč R2 byl výrazně volnější než Spouštěč L2; sebemenší otřes způsobí, že se na místě otřese. “

Kde je chyba?

Někteří hráči mají podezření, že důvodem je pružina knoflíku. Buď je pružina vyrobena z nekvalitního materiálu a praskne, nebo může dojít k jejímu přesunu z původní polohy.

Jaké existuje řešení?

Vzhledem k tomu, že konzole je na trhu teprve měsíc, měli by se všichni obracet na své prodejce v rámci dvouleté záruky.  Jako hobby fanoušek byste se měli vyhnout touze opravit ovladač sami, protože byste tím ztratili nárok na záruční opravu.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

PlayStation 5  je na trhu od 10. listopadu. 

4 KOMENTÁŘE

    • Tak DualSense je přímo název ovladače, proto mi tato formulace přijde nejvýstižnější. Kterým tlačítkům konzolového ovladače se říká triggery, snad taky každý hráč ví. Opět mi to přijde vhodnější než L2/R2 tlačítka. Osobně nadužívání angličtiny i pro jasně existující české ekvivalenty také nemám rád, v tomto případě mi to však přijde v naprostém pořádku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno