Společnost Sony k 31. březnu prodala 7,8 milionu konzolí PlayStation 5, uvádí společnost ve své nejnovější zprávě o příjmech.

Počet předplatitelů PlayStation Plus je nyní 47,6 milionu, což je meziroční nárůst o 14,7 procenta. Čísla ve čtvrtém čtvrtletí přinášejí celkový obchod PlayStation s celkovým provozním ziskem 342,2 miliardy jenů (3,14 miliardy $) za finanční rok 2020 – rekord pro společnost Sony.

Poslední zpráva o příjmech společnosti Sony odhalila, že společnost do konce roku 2020 dodala po celém světě 4,5 milionu konzolí PS5. To znamená, že od ledna do března bylo odesláno 3,3 milionu konzolí, což dává představu o současné výrobní kapacitě společnosti Sony. I nadále však platí, že poptávka dalece převyšuje nabídku a tak je stále velmi obtížné PS5 zakoupit. V ČR se k dnešnímu dni neuspokojily předobjednávky ze září-října loňského roku a jak se zdá, tak se situace na našem trhu jen tak nezlepší. 

Začátkem tohoto měsíce společnost NPD uvedla, že PS5 byla nejrychleji prodávanou konzolou v historii USA během prvních pěti měsíců dostupnosti. Za první čtvrtletí roku 2021 však Nintendo prodalo více konzolí Switch než Sony PS5. To není opravdu překvapivé vzhledem k tomu, jak těžké bylo PS5 od spuštění prodejů sehnat.

Společnost Sony také dodala v posledním čtvrtletí další milion konzolí PS4, čímž počet dodávek tohoto systému navýšil na 115,9 milionu kusů. To je pokles o 28,6 procenta z 1,4 milionu v předchozím roce. PS5 se prodává o něco rychleji než PS4 – společnost Sony v dubnu 2014 oznámila, že se PS4 od 7. dubna téhož roku prodalo jen 7 miliónů kusů.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

A co vy, také stále ještě čekáte na svou novou PS5?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno