Razer zahajuje program zaměřený na zdravý životní styl v esportu „Champions Start from Within“, jehož cílem je ve vysoce náročném a intenzivním kompetitivním herním průmyslu podporovat zdravé a udržitelné zvyky při hraní.

Společnost Razer spojí síly s psychology, fyzioterapeuty, odborníky na výživu a dalšími experty, aby mohla nabídnout informativní videa, články, události a seznam kontaktů. Esportovci, ať už profesionální nebo amatérští, budou moct tyto snadno dostupné zdroje využít ke zlepšení své fyzické i psychické kondice.

Dle analytické společnosti Newzoo se globální příjmy z esportu výrazně zvýšily a předpokládá se jeho meziroční posílení o 14,5 % na celkovou hodnotu 1 084 milionů USD v roce 2021. Hráči se často nechají zlákat slávou, uznáním a neustále hodnotnějšími cenami za turnaje v různých kompetitivních hrách a často překonávají své limity. Zároveň při tom nevědomky zanedbávají své fyzické i duševní zdraví. V důsledku toho je průměrný věk odchodu esportovců do herního důchodu pouhých 25 let, což je nižší věk než u tradičních sportů. Mezi nejčastěji zmiňované důvody pro ukončení kariéry patří fyzická zranění a stres způsobený nepravidelným režimem a stravováním.

„Esportovní scéna je rychlá a dynamická, proto je také vzrušující a podmanivá. Fyzické a duševní zdraví je ale v tomto průmyslu prozatím poněkud upozaděno, takže mnoho hráčů netuší, jak se o své zdraví starat tak, aby si prodloužili aktivní kariéru,“ říká Flo Gutierrez, globální ředitel pro esport společnosti Razer. „Chceme zajistit, aby hráči a týmy všech úrovní profesionality dostali odpovídající podporu. Proto jsme se sešli s předními odborníky v oboru a společně jsme pro hráče navrhli tento program.“

Champions Start from Within

 Program se zaměřuje na čtyři klíčové oblasti – fyzickou aktivitu, duševní zdraví, spánek a výživu. Společnost Razer spojila odborníky na zdraví v esportu, profesionální hráče, odborníky a přední esportovní týmy, aby tento program podpořili. Razer společně s komunitou sestavil plán diskuzí, událostí a propagací, které mají za cíl vzdělávat začínající hráče a usnadnit jim vstup do náročného herního prostředí. To vše bude k dispozici na webovém portálu. Zdroje budou zahrnovat:

  1. Články a videa s radami a tipy o tom, jak se o sebe starat jak po fyzické, tak i po duševní stránce při grindování na další turnaj.
  2. Panelové diskuze zaměřené na problematiku psychických a fyzických nároků esportu i na vedení a podporu pro hráče. Těchto diskuzí se budou účastnit odborníci na zdraví a životní styl hráčů, například Dr. Jordan Tsai, fyzioterapeut zaměřující se na esport z organizace Respawn Therapy; Crystal Mills, někdejší dětská traumatologická chirurgická technoložka, která je v současnosti viceprezidentkou obsahu přední značky pro zdraví a životní styl hráčů, Ritual Motion; Dr. Drew Schwartz, chiropraktik a autor blogu For The Wellness, a také profesionální hráči z týmu Razer, který se skládá z nejlepších esportovních organizací z celého světa.
  3. Možnost se pomocí speciálního systému účastnit individuálních schůzek s partnerskými odborníky společnosti Razer – fyzioterapeuty, lékaři a dalšími profesionály, kteří se přizpůsobí individuálním potřebám hráčů.

 

Více informací naleznete na stránce Champions Start from Within.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno