Trh se zachycovacími a streamovacími zařízeními se během posledních několika let velmi slušně rozrostl a to především díky čím dál tím více populárnímu streamování, které je samozřejmostí i pro dnešní herní konzole a mobily. Ale co když chcete něco víc?

Pokud chcete své vysílání i zaznamenávání hraní posunout o několik levelů výše, budete bezpochyby potřebovat záznamovou kartu, která vám umožní produkovat video obsah v maximální možné kvalitě. Vzhledem k tomu, že se v posledních letech cílí u her na rozlišení 4k, tak se nabízí otázka, proč kvůli streamování degradovat osobní požitek ze 4K na pouhé Full HD? A právě s tímto problémem vám může pomoci záznamová a streamovací externí karta AVerMedia Live Gamer Extreme 2 která dokáže vysílat obraz v 1080p@60fps při zachování 4K rozlišení pro vaše zobrazovací zařízení. Dokážete tak zabít 2 mouchy jednou ranou, vysílat kvalitní obraz, který je na dnešní dobu nezbytným standardem a zároveň si užít maximální rozlišení.

Navíc AVerMedia Live Gamer Extreme 2 disponuje díky připojení pomocí USB 3.1 Typ C funkcí Ultra-Low Latenci, díky které odpadá nutnost investovat do druhého monitoru, takže můžete pohodlně streamovat a hrát v jednom okně a k tomu mít vše potřebné neustále pod kontrolou.

LGX 2 je dodáván s USB 3.1 kabelem, který má slušnou délku kolem 1m, zde POZOR, k použití karty použijte výhradně tento datový kabel, který splňuje datové nároky, při použití USB 3.0 Typ C Vám karta nebude fungovat! Dále je součástí dodávky i HDMI 2.0 kabel o délce více jak 1m, což je o proti předchozím “kraťasům” velmi příjemná změna, takže můžete správně spustit 4K obsah. Zařízení je schopno generovat bitovou rychlost 240 MB / s, zobrazenou buď v H.264, nebo, pokud ji podporuje GPU, v HEVC (H.265). Podpora HEVC je neuvěřitelně praktická a je to často preferovaný způsob záznamu. Nevýhodou je, že CyberLink PowerDirector 15, který AVerMedia ke kartě přidává jako bonus, nepodporuje HEVC videa, nemluvě o 2160p. Takže je třeba volit alternativní software. LGX 2 podporuje nový AVerMedia RECentral 4, který od svého předchůdce disponuje řadou funkcí, jako Multi-Mode, který vám umožní vrstvit různé zdroje videa přes sebe. Díky LGX 2 můžete streamovat na více platforem najednou a současně nahrávat, což je naprosto skvělé. Pro to společnost doporučuje, abyste disponovali minimálně těmito konfiguracemi:

  • Desktop: Intel i5-4440 + GTX 660 + 4GB RAM
  • Laptop: Intel i7-4810MQ + GTX 870M + 4GB RAM
Přečti si  Vývojáři Returnalu zatím nepřišli na to, jak přidat Mid-Run Save

V naší redakci jsme až do této chvíle používali starší záznamovou kartu této značky, konkrétně LGP C875, která umožňovala streamování v 1080p@30fps, ovšem díky připojení pomocí USB 2.0 měl obraz značné zpoždění, ostatně jak dokazuje naše srovnávací video níže. Na druhou stranu má tato starší karta dvě zajímavé výhody a těmi jsou slot pro SD kartu, který umožňuje záznam z hraní bez nutnosti připojení k PC a zvukové mixování, které umožnilo připojit mikrofon nebo jiné další zvukové zařízení. LGX 2 bohužel tyto možnost nemá ale vzhledem k sofistikovanosti dnešních softwarů to ani není zapotřebí.

Při testu LGX2 se nám občas stalo, že jsme museli resetovat AVerMedia, RECentral, aby bylo možné synchronizovat zvuk s videem, ale je to rychlá oprava a navíc u OBS se to nestalo snad ani jednou. Takže věřím, že s další softwarovou opravou dojde k vyřešení této drobnosti.

Přečti si  Recenze: NieR: Replicant Ver. 1.22474487139…

Na závěr nejde než říci, že pokud hledáte produkt, se kterým dokážete produkovat skvělé streamy a záznamy, bez nutnosti vlastnit druhý monitor, potom je pro vás Live Gamer Extreme 2 tím pravým řešením. A pokud jste opravdu nároční a chcete vše posunout ještě o několik příček výše, tak AVerMedia nabízí Live Gamer 4K, na který se snad podíváme příště.

Za poskytnutí karty na test děkujeme společnostem AVerMedia a Grunex.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno