Nedávno jsem tu recenzoval za mě nejlepší USB mikrofon na trhu BEACN Mic a dnes tu pro vás mám další recenzi produktu této společnosti. Konkrétně se jedná o BEACN Mix Create, což je audio mix, který je zaměřený na streamery, kteří chtějí jasně a přesně ovládat to, co uslyší ve sluchátkách oni a co jejich publikum. Toto zařízení mohou ale využít i hráči, kteří rádi hrají v partě, během hraní poslouchají hudbu a rádi mají okamžitou kontrolu nad veškerým svým audiem.

Balení Beacon Mic Create odpovídá jednoduchému designu, který si společnost osvojila, tedy černá krabice s bílým obrysem zařízení a červeným logem BEACN. Uvnitř potom najdete samotné zařízení, které se vyrábí v černé nebo bílé barvě. To je vybavené jasným a ostrým 5″ displejem se čtyřmi nekonečně se otáčejícími knoflíky a sedmi tlačítky. Dále balení ukrývá 2m USB 2.0 – USB-C kabel pro jednoduchá připojení zařízení k PC. A to je vše, více netřeba. Všechny potřebné informace jsou natištěny na vnitřní straně víka krabice.

Základní specifikace:

 • Velikost – 175 mm Š x 90 mm V x 100 mm H
 • Obrazovka – 5” LCD obrazovka (800×480)
 • Připojení – USB 2.0 přes USB-C
 • Ovládání
  • 4 Nekonečné rolovací knoflíky
  • 4 tlačítka pro ztlumení zvuku
  • 2 tlačítka pro stránkování
  • 1 Tlačítko pro ovládání Submixu

 

Zařízení Beacn Mix Create neobsahuje kromě USB-C žádný další vstup nebo výstup, takže tu nehledejte možnosti pro zapojení mikrofonu, sluchátek atd. Vše se tu odehrává na softwarové úrovni, bez ohledu na to jaká zařízení používáte, takže se nemusíte obávat toho, že byste s tímto zařízením nemohli používat svůj stávající mikrofon, headset nebo další již připojená audio zařízení. Díky tomu je používání Beacn Mix Create naprosto jednoduché a intuitivní. Stačí si jen ze stránek výrobce nainstalovat příslušný software a jde se na věc.

Přečti si  Nový dokumentární film World of Warships Frog Fathers: Lessons from the Normandy Surf připomíná 80. výročí Dne D

Používání a aplikace

Všechny zvukové kanály, které Mix Create ovládá, jsou spravovány prostřednictvím aplikace Beacn. Pomocí aplikace můžete přiřadit jakýkoli zdroj zvuku ke kterémukoli ze stávajících kanálů nebo si vytvořit vlastní a poté přizpůsobit nezávislé mixy pro svá vlastní sluchátka, své publikum a dokonce i stopu VOD pro archivaci videí na Twitchi.

V podstatě se jedná o totožnou aplikaci jako pro BECN Mic, jen vám v ní přibude další záložka Mixu. Když říkám Mixu, tak je to skutečně tak. Mix Create má podobu virtuálního mixu, který je následně zrcadlen na LCD obrazovku Beacn Mix Create. Po nainstalování budete mít k dispozici defaultně přednastavené možnosti ovládání pro zvuk mikrofonu, chat, hudbu a systém. Dále můžete přidat ovládání zvuku prohlížeče, hry, hardwarový zvuk nebo pomocný linkový vstup.

Každý kanál má samostatné ovládání hlasitosti pro vás a vaše publikum. Jinými slovy si můžete nastavit, jak a co uslyšíte vy nezávisle na tom, co a jak uslyší vaši diváci. Navíc vše si můžete barevně rozlišit dle vlastních potřeb. Možnosti jsou skutečně až nekonečné a vy si tak během hraní můžete regulovat co, kdo, kdy a jak uslyší. Kupříkladu při hraní battle royale můžete díky stisknutí jediného tlačítka ztlumit svůj mikrofon pro chat, ale nadále jej využívat pro komunikaci s diváky, aniž by tím byli vaši spoluhráči rušeni. Naopak vy v případě potřeby muže jedním stisknutím tlačítka ztišit zvuk přicházející z chatu, abyste se mohli v daný okamžik co nejvíce soustředit a slyšeli detaily ze hry, zatímco diváci mohou nadále poslouchat hráče v chatu.

Přečti si  Přichází Soumrak! Čarodějnické klany bojují o moc

Všechny vstupy jsou v aplikaci přehledně vyobrazeny a vy tak máte jasný přehled o tom, co a jak chcete mixovat. Navíc tu máte k dispozici i přehlednou tabulku ukazující, které zdroje jdou do každého mixu, s možností za pochodu zapnout nebo vypnout kterýkoli z nich. To také zahrnuje stopu VOD pro Twitch. Takže pokud chcete během streamu vysílat hudbu, která je chráněná autorskými právy a nechcete riskovat ban na archivované video, máte zde tuto možnost.

Pokud vás zajímá, jak to všechno funguje, tak vězte, že s nainstalováním zařízení a aplikace do PC, se vám ve správci zařízení vytvoří několik virtuálních zdrojů zvuku, kde potom vyberete výchozí zvuková a komunikační zařízení. Takže například v Discordu vyberete jako vstupní a výstupní zařízení BEACN Mix Chat. Totéž můžete provést u her, systému a dalších. Pokud vysíláte pomocí OBS, potom v něm již nemusíte mít nesmyslný počet audio vstupů, ale vložíte pouze jeden jediný vstup a to: Audience Mix (Beacn Mix Create) a vše ostatní řídit pomocí zařízení Mix Create.

Na samotném zařízení potom můžete ovládat vše, co jste si v aplikaci nastavili, tedy hlasitost jednotlivých kanálů možnost přepínat mezi hlasitostí vaší a hlasitosti pro diváky, tlumení audia jak pro vás, tak pro diváky, stránkovat mezi jednotlivými vstupy atd.

Závěr

Beacn Mic Create je naprosto fantastické zařízení, které vám poskytuje plnou a jednoduchou kontrolu nad vaším zvukem a zvukem pro vysílání v jednom komplexním řešení. Jakmile Mic Create jednou vyzkoušíte, nebudete chtít od něj nikdy odejít, alespoň ne do doby, kdy BEACN přijde s něčím novým.

PŘEHLED RECENZE
BEACN Mix Create
100 %
Adam Jacik
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
recenze-beacn-mix-create-mejte-zvuk-pod-svou-kontrolou<font size="3">Beacn Mic Create je naprosto fantastické zařízení, které vám poskytuje plnou a jednoduchou kontrolu nad vaším zvukem a zvukem pro vysílání v jednom komplexním řešení. <br/> <b> + Velmi výkonný a přehledný software<br/> + Široké možnosti přizpůsobění<br/> + Okamžitá kontrola nad veškerým audiem<br/> + Jednoduché ovládání<br/> - Žádné jsem nenašel <br/> </b> </font>

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno