Jistě každý hráč dobře ví, že herní periferie jsou velmi důležité, pokud jde o kvalitní herní zážitek. Takže každý se pro sebe snaží najít co nejlepší herní klávesnici, myš, ovladač, monitor, křeslo, ale také sluchátka. Dnes se právě podíváme na poslední jmenované a to herní sluchátka Genesis Neon 750 RGB, která patří spíše do segmentu cenově dostupných periferií.

Již v minulosti jsem měl možnost nějaký ten produkt od Genesis testovat a recenzovat, například připomínám herní křeslo Genesis Trit 600 RGB, které bez sebemenších problémů používám do dnes a nedám na něj dopustit. Ale zpět ke sluchátkům.

20230528 113825

Na úvod je třeba říci, že toto zařízení lze připojit k počítačům, notebookům, konzolím, tabletům a chytrým telefonům, tedy alespoň některým, protože se připojují pomocí 3,5 mm jacku, který má na jedné straně USB. Je zde konvertor, který transformuje jeden 3,5 m jack na duální 3,5 mm jack.

Zakládní specifikace

 • Hmotnost – 350g
 • Měniče – 50mm
 • Impedance – 32 ohmů
 • Materiál – Ekokůže
 • Konektory – USB 2.0 Type-A, Mini Jack x1
 • Délka kabelu – 150cm
 • Připojení – Kabelové
 • RGB – Ano
 • Frekvenční odezva mikrofonu – 100 – 16000 Hz
 • Citlivost mikrofonu – -42dB
 • Mikrofon – odnímatelný
 • Poměr signálu k šumu – 95dB
 • Frekvenční rozsah – 20 – 20 000Hz

Balení a jeho obsah

Krabice je v podstatě standardní, jako u většiny sluchátek, má čtvercový tvar a je dostatečně prostorná, takže jsou sluchátka velmi dobře chráněna. Uvnitř najdete manuál, 3,5mm jack s USB konektorem, odnímatelný mikrofon, USB prodlužovací kabel a převodník z jednoho 3,5mm jacku na duální 3,5mm jacky. Popravdě balení toho obsahuje více než dost.

20230528 113035

Design

hned po vybalení je jasné, pro koho jsou tato sluchátka určena, jednoduše poznáte, že jde o herní hardware, který je primárně určen pro dlouhé herní seance. Čelenka je kovová, vystlaná tvrdší pěnou, která rozhodně není paměťová a potažena světle šedou ekokůží s bílým prošíváním. Náušníky samotné jsou dostatečně velké, takže padnou na většinu uší jako ulité, i na ty větší. Jejich polstrování je velmi měkké a příjemné. Díky své robustnosti velmi dobře izolují okolní zvuky. Na vnější straně náušníků je RGB logo Genesis a podsvícený kruhový proužek. Co se přiloženého kabelu pro připojení týče, tak ten se jeví jako dostatečně kvalitní a je opatřen látkovým opletením. Připojený mikrofon je velmi jednoduchý a v podstatě se jedná o pevnější drát s bílým pogumováním, který se dobře varuje a kupodivu dobře drží tak, jak si jej natvarujete.

Přečti si  Destiny 2 Episode 1: Echoes - Act 2 Trailer představuje nové zbraně, bojiště a další novinky
genesis neon 750 rgb 1 e1685267467886
Zdroj: Genesis

Zvuk a používání

Jak jsem zmiňoval výše, tak sluchátka Neon 750 RGB jsou velmi bohatě polstrována, kdy náušníky jsou příjemně měkké a čelenka je poměrně tuhá. Musím říci, že po delší době jsem se nemohl zbavit pocitu, že sluchátka vyvíjí na mou hlavu větší tlak, než bych si přál a začal jsem je roztahovat, abych snížil tlak na svou hlavu. Musím říci, že se mi při delším hraní také více zahřívaly uši a okolí nic se mi poměrně potilo.

20230528 113931

Hardwarově je headset vybaven 50mm měniči a výrobce udává odstup signálu od šumu 95 dB a hladinu akustického tlaku 106 dB. V reálu to znamená, že lépe slyšíte některé frekvence, jako jsou například kroky nepřátel, ovšem to nezávisí jen na sluchátkách, ale také na hře, kterou hrajete, protože pokud vývojáři nedokážou správně vyvážit zvuk kroků, tak vám nepomohou ani nejlepší sluchátka na světě za desítky tisíc.

Přečti si  Odhalení "předběžných" TDP grafických procesorů NVIDIA GeForce RTX 50: RTX 5090 500W, RTX 5080 350W, RTX 5070 220W, RTX 5060 170W, RTX 5050 100W

Sluchátka jsem zkoušel i při poslechu hudby a sledování seriálů, zde musím říci, že přeci jen znát fakt, že sluchátka jsou primárně určena pro hraní her a nikoliv pro audiofily, kteří rádi relaxují při poslechu hudby. Sluchátkům chybí basy, které můžete lehce dohnat pomocí ekvalizéru, ale není to nic, co by vás uspokojilo. Vysoké a střední frekvence znějí dobře a tak ve hrách krásně a srozumitelně slyšíte dialogy. Takže pokud více posloucháte hudbu nebo sledujete filmy a seriály než hrajete, tak se určitě poohlédněte někde jinde.

Přiložený odnímatelný mikrofon odvádí svou práci také slušně, můj hlas byl schopen zachytit bez problému a zkreslení, ale musím říci, že lidé v chatu mi několikrát říkali, abych si dal mikrofon dále od úst, protože zachytil i mé dýchání. Zde by bych doporučit nějaké softwarové řešení v podobě NVIDIA RTX Voice.

20230528 113913

Konektivita s PC je poněkud zvláštní. Napájení sluchátek a RGB osvětlení je dodáváno přes USB konektor, zatímco audio signály jsou přenášeny přes jeden 3,5mm jacky. Trochu nechápu, proč nemůže vše běžet přes USB nebo jack. Na kabelu je také ovládací modul, díky kterému můžete ovládat hlasitost, tlumit mikrofon a LED diody.

Shrnutí

Genesis Neon 750 RGB je solidní low cost headset, kdy za opravdu málo peněz dostanete solidní zpracování, kvalitní materiály, RGB osvětlení a 50mm měniče. Na druhou stranu musím konstatovat, že sluchátka po čase tlačila a trpí nedostatkem basů, navíc mají opravdu prapodivný systém připojení. Pokud je ale plánujete pořídit svým dětem na hraní her, tak je tím rozhodně neurazíte a odvedou u nich skvělou práci.

PŘEHLED RECENZE
Genesis Neon 750 RGB
70 %
Adam Jacik
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
recenze-genesis-neon-750-rgb-slusny-pomer-cena-vykon<font size="3">Genesis Neon 750 RGB je solidní low cost headset, kdy za opravdu málo peněz dostanete solidní zpracování, kvalitní materiály, RGB osvětlení a 50mm měniče. Na druhou stranu musím konstatovat, že sluchátka po čase tlačila a trpí nedostatkem basů, navíc mají opravdu prapodivný systém připojení. Pokud je ale plánujete pořídit svým dětem na hraní her, tak je tím rozhodně neurazíte a odvedou u nich skvělou práci.  </b> </font> + Nízká cena<br/> + RGB osvětlení<br/> + 50mm měniče<br/> - Slabé basy<br/> - Prapodivný systém připojení<br/> - Po čase tlačí (dospělého)<br/> </b> </font>

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno