Společnost Kingston se svou značkou HyperX, která se zaměřuje především na hráče, značně rozšiřuje své portfolio, které se v následujícím půlroce ještě více rozšíří. Nyní nám do redakce poskytla na test herní klávesnici Alloy FPS RGB a myš Pulsefire FPS Pro. Oba produkty jsme podrobili důkladnému testování a nyní vám můžeme představit náš názor.

Herní klávesnice Alloy FPS RGB

Jak již název sám napovídá klávesnice je zaměřena především na hráče FPS titulů, ale nebojte, zcela jistě zaujme i vyznavače dalších žánrů. Klávesnice HyperX Alloy FPS disponuje jednoduchým designem, kvalitní konstrukcí, vysokou hmotností o váze 1085g, spínači Cherry, možností USB nabíječky, nastavitelným RGB podstvícením a nastavením, bez nutnosti instalace softwaru, díky bohu, protože software od HyperX se v současné době může jevit jako nepřehledný, ale bližším ohledání si zvyknete a najdete vše potřebné, i tak dle vyjádření zastoupení již společnost pracuje na zcela novém intuitivním řešení.

Klávesnice samotná je velmi skladná a na stole vám nezabere příliš mnoho prostoru a to především díky nízko profilovým rámečkem, který sotva přesahuje krytky kláves. Ocelová horní deska, díky níž je klávesnice na dotyk stále příjemně chladná a váží 1085 gramů je potažena vojenskou tmavě šedou barvou, tak aby vyhovovala požadavkům FPS hráčů, zatímco spodní strana desky používá typickou plastovou skořepinu. Škoda jen že nožičky klávesnice mají jen jedno polohové nastavení. Celkově konstrukce působí pevně a klávesnice tak bez problémů ustojí i hrubší zacházení.

 

Klávesnice s k PC připojuje odpojitelným a velmi dlouhým opleteným kabelem s mini-USB koncovkou, která je na konci rozdvojena na 2x USB typu A, kdy jedno má za úkol přenášet informace a druhé napájet USB 2.0 vstup přímo na klávesnici, kde je možno nabíjet sluchátka, mobilní telefon a další zařízení. Tento USB port je určen pouze k napájení, takže zapomeňte na to, že byste sem připojili jakékoliv datové USB.

Klávesnice je osazena mechanickými spínači  s krátkým zdvihem a vysokým bodem aktivace. HyperX uvádí, že jejich klávesy mají ovládací sílu 40 g, ovládací bod 1,1 mm a celkovou dráhu 3,5 mm, takže reakce na dění na obrazovce se zkracuje na minimum. HyperX také uvádí, že jejich klávesy vydrží více než 70 miliónu zmáčknutí, toto jsme vážně netestovali, ale i tak jsme dali klávesnici co proto. Nutno poznamenat že každé zmáčknutí klávesnice je velmi slyšitelné, takže si při psaní můžete připadat jako byste seděli u psacího stroje, takže NE tato klávesnice není příliš vhodná do open office. Navíc jsem si při testování všiml toho, že když jsem klávesu nedomáčkl až do jejího specifického cvaknutí, tak mi byla schopna v určité poloze duplikovat písmenka, něco jakoby zapnutý rapid fire ve střílečce.  Jinak jsou klávesy příjemně suché a přilnavé k prstům, takže se nemusíte obávat  nějakého klouzání.

Přečti si  Seriálový Zaklínač dostane i pátou a zároveň poslední sérii

Problém mohou mít mladší hráči a studenti zároveň. Proč? Odpověď je jednoduchá v současné době totiž HyperX nedodává klávesnice jinak než s anglickým layoutem, to znamená, že zde nenajdete české rozložení kláves ani háčky, čárky a speciální znaky. To bude zcela jistě problém zejména pro hráče docházející na základní školu, kdy jim klávesnice nebude sloužit jen pro hraní ale zcela jistě i pro školní účely. Bohužel společnost zatím nedodává ani náhradní sadu kláves, nebo obyčejné přelepky.

V softwaru HyperX NGenuity nenajdete opravdu honosnou sadu sedmi efektů, které můžete rozšířit vlastní kreativitou a klávesnici i myš si tak můžete přizpůsobit přesně svým požadavkům a potřebám. Navíc v aplikaci můžete nastavit makra i herní profily, dokonce můžete pro každou aplikaci nastavit specifické podsvícení a efekty.

Navíc si ke klávesnici můžete dokoupit HyperX Wrist Rest, což je velmi příjemná chladivá podložka pod ruce, tu oceníte zejména při dlouhém hraní nebo psaní, Podložka je naspodu osazena gumou, takže se nemusíte obávat toho, že by vám cestovala po stole.

Na dnešním přeplněném trhu s mechanickými klávesnicemi není jednoduché vyniknout, ale myslím, že i v široké konkurenci to HyperX přeci jen dokáže, zejména pokud do budoucna budou klávesnice lokalizovány. 

Herní myš HyperX Pulsefire FPS Pro

Jak už její název napovídá, tak tato myš, stejně jako výše uvedená klávesnice hodlá cílit především na hráče FPS a vyznavače RGB. S jednou z těchto dvou vlastností mám ale problém, ke kterému se dostanu níže.

Společnost HyperX vybavila tuto myš senzorem Pixart 3389 s DPI až 16 000, s rychlostí jednoho milisekundy. Musím přiznat, že můj pracovní stůl z Ikea je už značně poškrábaný a tak by se asi hodilo pořídit si nějakou XL podložku (předem díky HyperX :D) Nicméně jde o to, že myš si s těmito rýhami a škrábanci v pracovním stole  bez sebemenšího zaváhání dokázala poradit. Sklo na stole nemám, takže v tomto směru bohužel nemohu sloužit. Senzor je naprosto přesný a pěkně reaguje na rychlé pohyby a to v jakémkoliv úhlu. Podobně jako klávesnice disponuje velmi dlouhým opleteným USB kabelem. Stejně jako klávesnice je i tato herní myš vyvedena ve vojenské kovové šedé barvě, takže obě zařízení vytvoří velmi pěkný herní RGB set. Samotná myš je o váze 95 gramů a je osazena šesti programovatelnými tlačítky.

Přečti si  Vigor od Bohemia Interactive po letech konečně dorazí na PC

Ergonomie myši je něco s čím se osobně stále peru. Jsem vlastníkem poměrně velké řekl bych až dělnické ruky a i přes to mi myš v ruce připadá veliká, zejména potom v oblasti středu dlaně. Osobně bych uvítal, kdyby HyperX přidal magnetické možnosti rozšíření a volitelná závaží. Tím ale výtky nekončí. Myš je po stranách opatřena gumou s perforovanými výstupky, díky které by se měla myš lépe držet a neklouzat v ruce. Bohužel opak je smutnou realitou a guma klouže jako by snad byla namazaná, z počátku jsem si myslel, že mám mastné ruce a tak jsem si je šel omýt jarem, následné zjištění však bylo, že guma je opravdu ze špatného kluzkého materiálu, což je u FPS myši, kde se potřebujete často rychle a přesně otáčet kolem své osy, jednoduše nepřijatelné. A mě osobně toto vadí i při běžné práci. Pokud mě v HyperX slyšíte, tak to prosím změňte!

Stejně jako klávesnice i myš využívá software HyperX NGenuity, kde si můžete nastavit makra,  osvětlení RGB a funkce kliknutí myší, které se ukládají přímo do vnitřní paměti myši. Díky vnitřní paměti není třeba software aktualizovat, jakmile aktualizujete myš, jak je vidět u některých konkurenčních produktů.

Na závěr musím říci, že pokud patříte mezi vášnivé FPS hráče a potřebujete mít jistotu v ruce, potom se poohlédněte po jiné myši. Pokud však patříte mezi vyznavače herních setů a dokážete ocenit 16 000 DPI a máte rádi větší myš, bude pro vás HyperX Pulsfire FPS Pro přijatelnou volbou.

Celkově zhodnocení

Pokud patříte mezi fanoušky RGB podsvícení a chcete, aby vám hardware vydržel co nejdéle, potom s těmito produkty neuděláte chybu. V našich končinách je však v případě klávesnice mínusem absence českých kláves, to ale nemusí hráče příliš trápit. U myši je to potom nepříjemně kluzká guma po stranách. Jinak jsou oba produkty po stránce funkčnosti spolehlivosti a výdrže na velmi vysoké úrovni a je vidět, že HyperX chce patřit mezi ty nejlepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno