Náruživí hráči jsou ochotni za své prémiové herní vybavení utratit nemalé peníze, ve víře, že jim každá sebemenší vychytávka pomůže zlepšit jejich výsledky a umístění v žebříčcích. A právě herní klávesnice MSI Vigor GK71 Sonic – Blue Switches, je přesně takovou periferií.

Při výběru mechanické klávesnice je třeba zvážit spoustu faktorů. Mnoho z těchto faktorů závisí čistě na osobních preferencích, ale aby byla herní klávesnice považována za špičkovou, je třeba zahrnout několik základních věcí. Jako u většiny produktů je u každé herní klávesnice první věcí, kterou byste měli hledat, je kvalita její konstrukce. Vzhledem k velkému množství součástek, které tvoří jeden funkční celek, se často stává, že u nových modelů si výrobce někde práci usnadnil, aby se více zefektivnil proces výroby a snížily se tak náklady. Zda je to případ i MSI Vigor GK71 Sonic, se dozvíte níže.

Konstrukce a Design

Konstrukce MSI GK71 Sonic působí docela solidně. Klávesnici tvoří převážně plast doplněný o hliníkovou desku a hned na první pohled působí se svými 854 gramy velmi robustním dojmem, přičemž kovový povrch dodává celkovému designu prémiový nádech. Navíc MSI přidalo několik dalších doplňků, které zpříjemňují práci i celkový uživatelský dojem.

MSI GK71 Sonic je plnohodnotná mechanická klávesnice s pudingovými klávesami a ultralehkými spínači, podobně jako například HyperX Alloy Elite 2. Klávesnice má v pravém horním rohu tři ovládací prvky multimédií a ovladač hlasitosti s funkcí mute (zde je škoda, že nemá otáčivý prstenec, aby značka zůstala stále na svém místě a neotáčela se) a je designovaná tak, aby co nejvíce oslovila hráčskou komunitu. Je zde také zakomponováno vedení kabelů a součástí balení je i podložka pod zápěstí s paměťovou pěnou, která bohužel není magnetická. Dalším příjemným bonusem je přibalený nástroj pro vyndávání kláves za účelem čištění nebo výměny.

Přečti si  Wormsící jsou opět tu

Stále se ptám, proč nemá více klávesnic odnímatelný USB-C to USB-A kabel, , který bych měl jednou pro vždy naistalován a schován. Není přeci nic pohodlnějšího, než jen odpojit klávesnici od kabelu a vyměnit ji za jinou bez nutnosti lézt pod stůl, rozdělávat svazky kabelů atd. Bohužel i tato klávesnice má kabel napevno připevněn a tak se opět nořím pod stůl a protahuji kabeláž.. Uff.

Klávesy

Již jsem zmínil, že MSI GK71 Sonic je osazena pudinkovými klávesami pro maximální využití RGB, což je hlavní prodejní bod této klávesnice. Klávesy mnou testované klávesnice využívají modré spínače s odporem 45gramů a plnou hloubkou stisku 3,5 mm. Klávesy jsou navrženy tak, aby maximálně snížily únavu při dlouhých herních seancích a i delší psaní recenzí, jako tato. MSI navíc udává, že klávesy mají životnost více jak 70 milionů stisknutí. Nemohu se ale ubránit pocitu, že psaní na této klávesnici pro mě nebylo tak pohodlné jako například na mé stávající klávesnici HyperX Alloy FPS RGB. Dotyková plocha kláves je totiž o něco menší a tím se minimálně u mě zvýšilo množství překlepů, musel jsem se tak mnohem více soustředit na mačkání kláves, než obsah textu. Dokonce i cvakání jednotlivých kláves je tu hlasitější, což nemusí zcela vyhovovat streamerům, kteří musí tyto zvuky následně odrušit.

Pokud pravidelně přeskakujete mezi svými oblíbenými hrami, oceníte možnost namapovat až tři vlastní profily klávesnice přímo do integrované paměti MSI Vigor GK71 Sonic. Díky tomu si můžete nastavit preferované RGB podsvícení a sadu nastavených maker. klávesnici jsem testoval na hrách Destiny 2, Atomic Heart, Dying Light 2 a Call of Duty. Ani v jednom případě mě při hraní her nezklamala a dojité skoky v Destiny 2, nebo rychlé přepínání zbraní v Call of Duty nečinilo nejmenší problém. Z tohoto pohledu bych řekl, že klávesnici ocení především hráči FPS her.

Přečti si  Ředitel Final Fantasy 16 chce, aby hra byla dostupná "pro co nejvíce lidí"

Velmi příjemná je také dodávaná podložka pod zápěstí, která je vyplněna paměťovou pěnou. Tato podložka vám dodá dostatek prostoru, takže máte ruce opravdu pohodlně podepřeny. Škoda jen, že tato podložka, byť na svém spodu má gumové nožičky, aby neklouzala, má při delším hraní a posouvání rukou přeci jen tendenci cestovat a často jsem ji musel přistrčit zpět ke klávesnici, zde mohl být alespoň nějaký druh závěsu. Lehce nepříjemný je i plastový rámeček podpěry, který může v určitém úhlu tlačit.

RGB

Jak jsem uvedl v úvodu, tak tato herní mechanická klávesnice vás na první pohled zaujme svým RGB podsvícením. Její průhledné klávesy dávají proniknout maximu světla a odstínu z více než 16 milionů barev, které si můžete nastavit pomocí MSI Dragon Center. Zde si také můžete upravit efekty a to jak pro hry, tak i aplikace. Vše si potom můžete uložit do jednoho ze tří profilů přímo v klávesnici a mezi nimi následně přepínat pomocí klávesové zkratky.

Závěr

Herní plnohodnotná klávesnice MSI Vigor GK71 Sonic je na první pohled skutečně úchvatná, zejména pokud jste fanoušci RGB, protože její téměř zcela průhledné pudinkové klávesy propouští maximum světla. Ovšem její klávesy jsou dělány spíše se zaměřením na hráče, než pro někoho, kdo na ní bude chtít více psát. Hlasitost cvakání kláves je poměrně vysoká a pro někoho může být rušivá. Přiložená podpěrka zápěstí s paměťovou pěnou je skvělým doplňkem pro dlouhé herní seance, avšak není možné ji nijak připevnit ke klávesnici, takže se stává, že lehce ujíždí.

PŘEHLED RECENZE
MSI VIGOR GK71 SONIC
85 %
Adam Jacik
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
recenze-msi-vigor-gk71-sonic-herni-klavesnice-plna-svetla<font size="3">Herní plnohodnotná klávesnice MSI Vigor GK71 Sonic je na první pohled skutečně úchvatná, zejména pokud jste fanoušci RGB. Klávesnice je více zaměřená na hráče, než na pisálky, čemuž odpovídá i její celkový design. Jednotlivé klávesy jsou přesné, ale hlučnější. Bonusem je přiložená podpěra zápěstí s paměťovou pěnou. <br/> <b> + Skvělé RGB osvětlení <br/> + Robustní design<br/> + Velmi dobrá pro hraní her<br/> - Vyšší hlučnost kláves<br/> - Podpěra zápěstí nelze připevnit ke klávesnici<br/> - Horší pocit při psaní<br/> </b> </font>

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno