HyperX se na gamingovém trhu stal jedním z největších hráčů dodávající širokou škálu příslušenství včetně myší, mikrofonů, headsetů a klávesnic. A právě nyní se tato rodina herních periférií rozrůstá o novou špičkovou mechanickou klávesnici Alloy Elite 2 s technologií ABS Pudding Keycaps.

První dojem

HyperX Alloy Elite 2 je nejnovější vlajkovou lodí mezi mechanickými klávesnicemi herní divize společnosti Kingstone, která díky svému ocelovému šasi působí již při vybalování z krabice robustně a elegantně zároveň. Hned na úvod se sluší říci, že klávesnice je osazena červenými lineárními mechanickými přepínači, USB vstupem 2.0 a samozřejmě RGB osvětlením.

20200713 1847345062991669177581857 scaled

Co je nového?

Klávesnice HyperX Alloy Elite 2 se liší od svého předchůdce hned v několika bodech. V balení na rozdíl o předchůdce nenajdete žádnou podložku pod zápěstí ani náhradní klávesy pro výměnu, to však má příznivý dopad na startovací prodejní cenu, která je nižší než tomu bylo v roce 2018 s Alloy Elite. Největší rozdíl mezi Alloy Elite RGB a Alloy Elite 2 však spočívá v mechanických spínačích. Zatímco první Elite využíval standardní spínače Cherry MX v modré, červené nebo hnědé barvě, nový Elite 2 místo toho používá své vlastní HyperX červené lineární mechanické spínače. HyperX tvrdí, že jejich červené spínače mají životnost přibližně 80 milionů zmáčknutí, tohoto čísla jsem prozatím ani zdaleka nedosáhl.

20200713 1846242536522733495496957 scaled

Konstrukce a použitá technologie

Jak jsem již uvedl šasi je ocelové a přispívá k vyšší odolnosti a celkové váze 1530 gramů, která zajistí naprostou stabilitu na podložce. Stejné jako u předchůdce se klávesnice vyznačuje designem „plovoucích tlačítek“. Tělo klávesnice je od nejvyšší řady funkčních kláves odděleno signální LED světelnou lištou, ve které je umístěno 16 světelných zón pokrytých plastovým difuzorem. Vpravo nahoře jsou čtyři vyhrazená tlačítka médií zahrnující tlačítka Zpět, Přeskočit vpřed, Přehrát / Pozastavit a Ztlumit vše. Levá horní strana obsahuje tři tlačítka pro rychlý přístup, která ovládají úrovně jasu, tři profily efektů a tlačítko pro Herní režim.

 

Přečti si  Společnost Bandai Namco přiveze na Gamescom 2024 hry Little Nightmares 3 a Dragon Ball: Sparking!

HyperX Alloy Elite 2 obsahuje tzv. „Pudding Keycaps“, což znamená, že jednotlivé klávesy jsou vyrobeny ze dvou různých vrstev materiálu, což dává keycapu dvoubarevný pudinkový vzhled. Díky tomu dokáže RGP osvětlení rozsvítit celou klávesnici na rozdíl od kláves kde světlo jen prostupuje zespoda pod klávesami. Musím říci, že toto zpracování podsvícení je jedno z nejhezčích, jaké jsem za poslední dobu viděl.

Trochu mě mrzí, že na rozdíl od jiných HyperX klávesnic nemá Alloy Elite 2 odnímatelný USB kabel a tak je jeho protahování případnými husími krky díky dvěma USB konektorům poněkud komplikovanější. Ano klávesnice má dva USB konektory, kdy jeden slouží přímo pro napájení klávesnice a druhý pro funkci pass-through.

Přečti si  RECENZE: Niceboy X330 Cubix- hodně parády za málo peněz

NGenuity

HyperX NGenuity Software vám nabízí pouze sedm výchozích cyklických světelných efektů, včetně Solid, Wawe, Confetti, Explosion a dalších, ale umožní dále přizpůsobit barevný profil vašich kláves za pomocí RGB spektra s více než 16 777 216 barev s možností dalších úprav, jako je jas nebo rychlost efektů.

20200713 1850222777816244935175934 scaled

Jak funguje v akci?

Na klávesnici je třeba si malinko zvyknout, protože 3,8 mm volného prostoru mezi jednotlivými klávesami může být pro někoho opravdu hodně, ale pokud pracujete podobně jako já na více zařízeních, tak si na tento rozestup zvyknete opravdu brzy. Navíc síla potřebná ke stisknutí klávesy je pouhých 45 gramů, takže věřte, že ani při psaní dlouhých textů vás prsty jen tak bolet nezačnou. Poslední výhodou klávesnice je, že ji můžete používat nejen u PC, ale lze ji bez problému používat i s PS4 a Xbox One.

Celkově

Klávesnice HyperX Alloy Elite 2 sice patří do vyšší cenové kategorie herních mechanických klávesnic, ale ocelové šasi a lineární spínače HyperX Red osazené novými Pudding Keycaps ji činí skutečně vynikající a to i bez podložky pro zápěstí, kterou HyperX dodává samostatně. A i přes absenci odnímatelného kabelu se tato klávesnice na dlouhou dobu zabydlí na mém stole.

20200713 1853316481670422227194225 scaled

HyperX Alloy Elite 2 se aktuálně prodává za cenu od 4.290,- CZK.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno