Jedna z nejvíc mnou očekávaných bojových her v anime stylu je tady. Dokázalo Naruto to Boruto: Shinobi Striker naplnit mé očekávání? Na to se právě teď společně podíváme.

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Naruto to Boruto je první z potenciální série her v bojovém stylu s RPG prvky, kdy si na počátku počátku vytvoříte postavu, která ihned vpadne do světa Boruta, neboli do časů, kdy už je Naruto Hokage, svět žije v míru a užívá moderních technologií, jako jsou vlaky, televize a virtuální realita, která zde cvičí budou Ninja bojovníky.

Na vyzkoušení hry jsme měli cca 30 minut včetně úvodní instruktáže, tak jsme se pokusili pro vás získat co nejvíce zajímavostí a informací o hře, co to jenom šlo. Asi nejzajímavějším faktem podle mě je to, že hra neobsahuje (a asi bohužel ani nebude obsahovat) žádný příběh. Cílem této hry je v podstatě stát se nejlepším ninja bojovníkem v okolí pomocí výcvikové akademie. Prakticky okamžitě jste vrženi za svoji postavu do středu skryté Listové vesnice, kde se setkáte s hlavními a vedlejšími postavami, typickými ze seriálu či mangy pro svoje schopnosti v určitých místech, u kterých využíváte klasické NPC rozhovory. Například Tenten vám pomůže rozluštit svitky a máte možnost nakoupit například zbraně, které se objevili v seriálu či manze nebo Sasuke Uchiha vám pomůže najít svého mistra u kterého si získáváte respekt a s každým dosaženým milníkem vás buď naučí nové Jutsu (schopnosti, kouzla, techniky…) nebo daruje outfit většinou typický právě pro jeho postavu. Tím pádem si můžete svoji postavu libovolně customizovat ať už technikami, tak zároveň vzhledem.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Celá hra je teda prakticky pouze multiplayerová, kde je samozřejmě potřeba mít PlayStation+ a logujete se do arény, která je přizpůsobená vždy pro 8 hráčů (4v4) a hrajete klasický způsobem Elimination (zabij každého soupeře, kterého potkáš) nebo třeba Capture the Flag (seber vlajku – svitek a dones ji na svůj začátek.

Grafika vypadá prakticky stejně, jako u všech Naruto her a ani efekty či hratelnosti vás tak nikterak nepřekvapí… snad jenom bonusové body za množství technik, které si můžete nakombinovat a vyzkoušet.

Bohužel se dá říct, že toto je vše, co vám hra nabízí a ačkoliv na začátku byl gameplay doprovázen několika bugy, kdy se vám zaseklo načítání hry, byly lagy a podobně, tak je vidět, že se vývojáři o hru starají, vytvářejí aktualizace a eventy, nicméně i přes to vše vás hra brzy omrzí.

Přečti si  Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde toto léto na Xbox Series X / S a PS5

Vývojáři: Soleil

Vydavatel: Bandai Namco Games

Původní datum vydání: 30. 8. 2018

Cena digitální kopie: 49,99 €

Velikost hry: 21 GB

Platformy: PS4 (recenze), PC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno