Recenze: Patriot Viper 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz Blackout Edition
Domů » Hardware » Recenze: Patriot Viper 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz Blackout Edition

Recenze: Patriot Viper 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz Blackout Edition

Viper Gaming je značka společnosti Patriot, světového lídra v oblasti počítačových komponent založených ve Spojených státech. Mají spoustu zkušeností s výrobou vysoce výkonných paměťových sad pro nadšence do přetaktování i hráče.

Patriot Viper 4 Blackout Edition s frekvencí 3600MHz a časováním MP 2.0 17-19-19-39, se dostává do centra pozornosti zejména u uživatelů procesorů Ryzen 3. generace, přičemž AMD doporučuje vyšší rychlost DRAM sady jako doplněk k jejich Infinity Fabric.

Blackout Edition jak již název napovídá neobsahuje žádné RGB prvky, ale obsahuje speciálně navržený černý chladič, který je navržen tak, aby co nejefektivněji odváděl teplo a zajišťoval stabilní výkon i při těch nejnáročnějších úkolech. Paměti jsou dostupné ve variantách 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz a 4000MHz a kapacitou až 64GB.

Patriot Viper 4 Blackout Series je vysoce výkonná paměť připravená na XMP 2.0 a kompatibilní s nejnovějšími platformami AMD a Intel. Řada Viper 4 Blackout Edition, která byla ručně testována pro zajištění kvality, je chráněna omezenou doživotní zárukou.

Přečtěte si  Call of Duty: Warzone dostalo na konzolích balíček textur s vysokým rozlišením

Balení a vzhled modulů

První pohled na samotné balení vám dá hrubou představu o tom, co můžete od těchto modulů očekávat, bohužel tu však schází jeden vcelku důležitý údaj a to informace o časování, která není nikde uvedena. Přední a zadní část modulů jsou stejné, s výjimkou loga VIPER na jedné straně a produktového štítku na straně druhé. Výška modulů je 40 mm, takže by se měli vejít pod většinu CPU chladičů, bohužel pod můj BeQuiet  chladič se nevejdou.

Testovací sestava:

CPU: Intel i5 9600K takt 4300MHz
Základní deska: Asus Prime Z390-A
Grafika: MSI Geforce RTX 2070 Armor
Paměť:
OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit
Monitor: Alienware AW2518HF

Jak je vidět v grafech výše, tak si paměti v propustnosti surových dat nevedou vůbec špatně, jen latence mohla být o něco nižší, ovšem v praxi to stejně nikdy nepoznáte. Co mě ale mrzí je to, že na mé sestavě mě paměti nedávaly téměř žádný prostor k experimentování. Sice při navyšování taktu procesoru byl jejich výkon stabilní, ale v okamžiku, kdy jsem si chtěl pohrát s jejich vlastním taktem a časováním, se můj operační systém choval velmi nestabilně.

Přečtěte si  Podívejte se na prvních 22 minut ze hry It Takes Two

Navržený chladič, kterým paměti disponují odvádí skvělou práci a odváděl teplo efektně od integrovaných obvodů. Zásluhu na tom mají výstupky na horní straně chladičů pomáhají proniknout do proudění vzduchu skrz pouzdro. Co se absence RGB prvků týče, tak tu jistě uvítají všichni ti, kteří nemají potřebu výstředních a designových prvků. A pokud chcete rychlou a opravdu velkou operační paměť, potom by jste se měli nad pamětmi společnosti Patriot rozhodně zamyslet.

Zdroj :
Game Press
Celkové hodnocení
  • Patriot VIPER 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600, Blackout Series - 90%
    90

Souhrn

Patriot Viper 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz Blackout Edition jsou skvělou volbou v případě, že hledáte moduly s vysokou kapacitou a rychlostí, které dodají systému příjemné zvýšení výkonu.
+ Designový chladič
+ Podpora Intel XMP 2.0
+ Podra nejnovějších čipsetů Intel a AMD
- Absence RGB
- Minimální prostor pro taktování
- Žádné tepelné senzory

90 %
Hodnocení uživatelů: 0.0 ( hlasů)
Posílám
REKAPITULACE
Datum recenze:
Název:
Patriot VIPER 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600, Blackout Series
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
Chraňte své oči stylově pomocí nových inteligentních brýlí Razer

Nové inteligentní brýle Razer od společnosti Anzu vám pomohou chránit...