Před dvěma lety vyšlo Star Wars Battlefront, které si příliš nadšení u hráčů nevysloužilo a hra se poměrně brzy omrzela. Jedním z důvodů byla absence kampaně.  Nyní EA společně s Dice vydávají druhý, který má nedostatky předchozího dílu napravit. Je tomu ale opravdu tak?

Pokud jste dočetli až sem, tak vám srdečně gratulujeme! Nic víc tu totiž nenajdete. Game Press se rozhodl přidat se ke světovým médiím a Star Wars Battlefront II nerecenzovat, ba naopak doporučit hráčům, aby vzali rozum do hrsti a tuto hru vůbec nekupovali.

Nechceme totiž být součástí loot box šílenství, podporování gamblingu a pay 2 win her. Ani nechceme slepě přihlížet tomu jak lidé píšou Disney, že nemá rád děti, pokud EA nesebere licenci této značky.

Náš nezávislý magazín chce být vždy na straně uživatelů, kteří své vydělané peníze v tomto průmyslu utrácí. Každý si za své peníze zaslouží kvalitní produkt a ne aby po zakoupení hry musel investovat dalších 1.000,- Kč aby mohl hrát. To jsou věci, které jsou součástí mobilních a free 2 play her.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Jedinou cestou k záchraně kvality her, které hráči tak milují je jejich bojkot i přes to že titul se může jevit sebelákavěji. Jsou to totiž prodejní čísla a čísla z mikrotransakcí, která určují trend a směr her. Pokud budou hráči tyto hry nadále kupovat dají tím vydavatelům i vývojářům signál, že to co dělají, dělají správně. 

Je třeba si uvědomit, že naše peněženka je mnohem hlasitější, než náš hlas někde na fóru, či případně Youtube.

Dočasné vypnutí mikrotransakcí, ale není řešením vzniklé situace. Je to pouze malé a dočasné vítězství komunity u jednoho titulu. Je pouze otázka času, kdy se systém ve hře znovu objeví. Nabízí se totiž myšlenka, že EA pouze počká, až se prodá dostatečné množství kopií této hry a potom dojde k jejich opětovnému zapnutí a to i přes vydané prohlášení DICE, které se hráčům omlouvá. Stejné obavy totiž hráči mají u chystané hry Anthem od BioWare, kdy vývojáři sdělili, že v současné době probíhá uvnitř studia vášnivá debata na toto téma.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

Politika i struktura EA se celosvětově mění a je jasně vidět, že to rozhodně není k lepšímu.

Pokud chcete podpořit boj proti loot boxům a gamblingu, připojte se k podpisu petice, která má ESRB přimět k tomu aby označilo loot boxy jako gambling.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasim a doufam ze se pridaji i jine Ceske weby ktere zatim ocividne nechteji riskovat sve hry zadarmo u ea. Je neuveritelne jak takhle dulezity boj jako uchranit deti od zavislosti na gamblingu je lidem v CR ukradeny. Mam pocit ze by se tomu tematu melo v herni branzi venovat vice casu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno