Pověstný režisér Gran Turismo Kazunori Yamauchi má nějaké představy o tom, co chce dělat se sérií i mimo ni.

Tvůrce závodní série Gran Turismo Kazunori Yamauchi může sice být aktuálně zaneprázdněn prací na Gran Turismo 7, které bylo odloženo na rok 2022, ale i tak si udělal čas na účast v zdlouhavém rozhovoru s KPMG o tom, jak jak mohou technologie učinit společnost lepší.

Yamauchi v rozhovoru hovořil s Masayuki Chatani, současný šéf digitálního oddělení KPMG, který dříve pracoval ve společnosti Sony Interactive Entertainment (tehdy Sony Computer Entertainment) po dobu 14 let.

V tomto zajímavém rozhovoru Yamauchi-san vyjádřil své přání vytvořit virtuální svět, který by byl mnohem reálnější než realita samotná. Jedna konkrétní část rozhovoru se totiž dotkla Yamauchiho snů o budoucnosti a toho, na čem si legendární designér myslí že bude pracovat.

Mám v úmyslu do budoucna pokračovat v Gran Turismo, které bude na stejné úrovni jako automobilová kultura a automobilový průmysl,” řekl Yamauchi . “Zároveň bych chtěl udělat také něco jiného.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Yamauchi dále dodal, že videohry již dlouho aspirují na „digitální dvojče“ se skutečným světem, ale k tomu, abyste měli pocit reality, nutně nepotřebujete nic skutečného.

Chtěl bych přijmout výzvu vytvořit svět, kde lidé pociťují více reality než ve skutečném světě, ať už je to prostřednictvím Grand Turismo, nebo ne,” vysvětlil.

Pevně ​​věřím, že pouze technologie mohou změnit společnost a udělat lidi šťastnými. Proto doufám, že naše budoucnost bude taková, kde se technologie bude používat k tomu, aby lidé byli šťastní.

Určitě to má co dočinění s mým původem. V 70. letech se z mého města Kashiwa stalo místo podobné světu Totoro, rozšířila se podhůří hor a přibylo mnoho rovinatých plání. Protože jsem odmalička rád sbíral hmyz a lezl na hory, trávil jsem celý den v lese a hrával si v řece. 

To však už v Japonsku není moc možné. Proč tedy nevytvořit  nějakou digitální podobu a vyjádřit tak složitost a krutost dnešního světa v momentě, kdy se dostaneme do přírody a zjistíme, že věci nefungují tak , jak člověk očekává. To je to, o čem sním. 

Rád bych, abychom mohli nabídnout své zkušenosti, které jsme se naučili, když jsme byli dětmi. Např. bez dechu pozorovat co se děje před našimi zraky a tvořit si teorie, hypotézy a snažit se tomu porozumět skrze videohry . Věřím, že to je mé poslání. 

Yamauchi za svou kariéru tvořil jen závodní tituly jako Gran Turismo, Motor Toon Grand Prix nebo Tourist Trophy. Pokud se opravdu vydá po stopách svých snů, tak má údajně zabrousit do kategorií příběhovek nebo RPG.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno