Konrad Tomaszkiewicz, ředitel The Witcher 3: Wild Hunt , nejúspěšnější hry studia CD Projekt RED, podle zpráv agentury Bloomberg rezignoval.

Tomaszkiewicz obvinění vůči jeho osobě popírá. Podle e-mailu zaslaného zaměstnancům CD Projektu společnost vedla měsíce trvající vyšetřování obvinění z mobbingu, což je polský termín pro šikanu v kanceláři, proti hernímu řediteli Konradovi Tomaszkiewiczi. Ve zprávě Tomaszkiewicz napsal, že byla vytvořena komise, která se těmito obviněními zabývala, a shledala jej nevinným.

Interní vyšetřování ho neshledalo nevinným

“Mnoho lidí však při práci se mnou cítí strach, stres nebo nepohodlí,” napsal. Omluvil se personálu „za všechnu tu špatnou krev, kterou jsem způsobil.“

Tomaszkiewiczova práce na Zaklínači 3 inspirovala vznik populární série Netflixu, která vychází z románů polského autora Andrzeje Sapkowského, a pomohla proměnit CD Projekt v nejcennější společnost v zemi.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Očekávalo se, že Tomaszkiewicz bude hrát významnou roli při vývoji dalšího Zaklínače.

Je to obrovská rána pro společnost, která se vzpamatovává po špatném vydání Cyberpunku 2077, v němž byl Tomaszkiewicz druhým ředitelem a vedoucím výroby.

Jeho odchod je známkou dalších turbulencí v CD Projektu, který je od prosincového vydání Cyberpunku zapleten do kontroverzí. Velmi očekávaná hra byla plná chyb a na některých platformách byla téměř nehratelná, což vedlo společnost Sony Group Corp. k jejímu stažení z obchodu PlayStation Store. CD Projekt Red osobně vrátil 30 000 kopií her. Celkové ztráty na vrácení peněz jsou údajně vyšší než 50 milionů dolarů.

Tomaszkiewicz potvrdil svůj odchod a řekl, že je „smutný, trochu zklamaný a rezignovaný“. Zástupce společnosti CD Projekt to odmítl komentovat.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

V e-mailu zaměstnancům Tomaszkiewicz uvedl, že rozhodnutí bylo dohodnuto s představenstvem společnosti. “Budu na sobě i nadále pracovat,” napsal. “Změna chování je dlouhý a náročný proces, ale nevzdávám to a doufám, že se to změní.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno