Podle harmonogramu, který Activision dodržuje každý rok, nás od oznámení letošní hry Call of Duty dělí ještě několik měsíců, ale přesto se díky únikům informací objevily některé potenciální detaily.

Již dříve bylo oznámeno, že hra bude novým dílem Black Ops zasazeným do období války v Perském zálivu a ponese název Call of Duty: Black Ops Gulf War, a další nová zpráva, kterou zveřejnil Tom Henderson z Insider Gaming, nyní odhalila další údajné podrobnosti o kampani pro jednoho hráče.

Podle Hendersona má Call of Duty: Black Ops Gulf War obsahovat kampaň s plně otevřeným světem. Ačkoli loňský díl Call of Duty: Modern Warfare 3 si s otevřeným světem do jisté míry pohrával, a to díky takzvaným misím v otevřeném světě a režimu Zombies v otevřeném světě, Henderson tvrdí, že kampaň Black Ops Gulf War v otevřeném světě byla vytvořena od základu, nikoli s využitím prostředků z předchozích dílů. O kampaň se údajně stará společnost Raven Software (která vedla i kampaň Black Ops Cold War), zatímco Treyarch se stará o multiplayer a Zombies.

V kampani budou hráči se svým doprovodem údajně procházet otevřenou mapu podobnou hrám Far Cry. Hráči se údajně budou moci po mapě pohybovat pomocí vozidel (což by si mělo vzít příklad z Warzone) a součástí bude také systém rychlého cestování. Kromě toho se tvrdí, že navzdory struktuře otevřeného světa bude kampaň obsahovat i lineární mise, i když kolik jich lze očekávat, se teprve uvidí. Údajně se vrátí i agent CIA Russel Addler, který měl klíčovou roli v kampani Black Ops Cold War.

Zajímavé je, že Henderson dále tvrdí, že kampaň v otevřeném světě Black Ops Gulf War nemá být ojedinělým experimentem, ale spíše předzvěstí věcí, které v sérii přijdou. Tvrdí, že Call of Duty 2025, které má být údajně přímým pokračováním Black Ops 2 zasazeným do roku 2030, je v současné době také plánováno jako kampaň s otevřeným světem, ačkoli vzhledem k tomu, že hra je údajně stále v raných fázích vývoje, není ještě vše pevně stanoveno. Každopádně podle Hendersona chce Activision přejít na formát otevřeného světa především kvůli “zefektivnění vývoje”.

Úniky již dříve tvrdily, že hra Call of Duty 2024 bude další cross-gen verzí.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno