Společnosti Take-Two Interactive a Rockstar podaly nový patent pro NPC, který dále naznačuje, že GTA 6 je skutečně ve vývoji.

Jedná se o druhý týden v řadě, kdy můžeme vidět informace naznačující vývoj pokračování série Grand Theft Auto. Po informacích, že by se hra měla odehrávat ve Vice City a měli bychom hrát poprvé v historii série za ženu, se objevuje konkrétnější informace. Začátkem roku 2019 společnost Take-Two podala patent na systém vyvinutý společností Rockstar pro NPC v otevřeném světě. Tento patent byl schálen v říjnu loňského roku, ale byl objeven uživatelem Redditu teprve před čtyřmi dny.

Patent nese název „Systém a metoda virtuální navigace v herním prostředí“. Jak název napovídá, jeho cílem je navázat na NPC AI z minulých her GTA a vytvořit realistický svět, který nebude omezován hardwarovými a softwarovými omezeními. Patent konkrétně zmiňuje dopravní vzorce pro postavy řídící libovolný počet vozidel. Systém zejména zmiňuje, že si každé NPC zvolí nebo jinak přidělí různé vlastnosti pro řízení a procházení. Mezi některé vlastnosti patří doba zrychlení a nejvyšší rychlost. Patent také konkrétně uvádí, že systém je navržen pro online hru pro více hráčů a spoléhal by se na cloudový software, aby obešel hardwarová omezení.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Samotný patent neobsahuje žádnou konkrétní zmínku o GTA 6 nebo franšíze Grand Theft Auto. Během několika posledních měsíců však několik zdrojů tvrdilo, že GTA 6 je ve vývoji. To rozhodně není mimo oblast možností vzhledem k jejich vývojovým modelům za posledních 15 let. 

Zatímco GTA 6 je pravděpodobně připravováno, Rockstar stále neodhalil žádné podrobnosti o svém nadcházejícím opětovném vydání GTA V pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S od chvíle, kdy to bylo v červnu loňského roku oznámeno.

O případném vývoji GTA 6 vás budeme i nadále informovat.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno